Bydgoszcz
21C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
17C
Wt
16C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy szykują się do remontów ulic. Zmiany na Leśnym, Skrzetusku i w Śródmieściu
Przemarsz ulicą 11 Listopada_SG (1)
22.02.2018 | 10:31

Drogowcy szykują się do remontów ulic. Zmiany na Leśnym, Skrzetusku i w Śródmieściu

ZDMiKP właśnie ogłosił przetarg na pierwszy pakiet tegorocznych modernizacji ulic.

Na zdjęciu: Ulica 11 Listopada wiosną ma zyskać nową nawierzchnię.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na pierwszy pakiet remontów ulic na terenie miasta. Nowe nawierzchnie mają zyskać ulice: Sułkowskiego, 11 Listopada, Paderewskiego oraz droga serwisowa równoległa do ulicy Wyszyńskiego.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz szykuje się do remontów chodników. Głównie w Śródmieściu


W tegorocznym budżecie drogowców znalazło się niemal dziesięć milionów złotych na cztery podstawowe pakiety modernizacji ulic. Kolejnych pięć milionów stanowi rezerwa na zlecenia z tzw. wolnej ręki, które mogą być udzielone maksymalnie trzy lata od daty zamówienia (czyli do 2021 roku). Wykonawcę pierwszego z nich właśnie poszukuje ZDMiKP.

Drogowcy chcą, aby wiosną nową nawierzchnię zyskały obie jezdnie ulicy 11 Listopada, która od dawna znajduje się w fatalnym stanie. Prace mają objąć także prostopadłą ulicę Sułkowskiego na odcinku od wspomnianej ulicy 11 Listopada do skrzyżowania z ulicą Dwernickiego (w rejonie obiektów Makrumu). Ponadto, modernizację czeka też buspas wyznaczony na ulicy Paderewskiego (na wysokości parku Kochanowskiego). Wreszcie, czwartym elementem pakietu jest przygotowanie nawierzchni asfaltowej na drodze serwisowej na osiedlu Skrzetusko, która umożliwia dojazd do wieżowców zlokalizowanych po zachodniej stronie ulicy Wyszyńskiego. Aktualnie ulica ta posiada nawierzchnię z sześciokątnych płyt kamiennych, z których część jest popękana bądź zapadnięta.

Na oferty ZDMiKP czeka do 9 marca. O zwycięstwie w przetargu zadecyduje głównie cena (60 procent wagi), a także długość gwarancji i termin realizacji (po 20 procent). Maksymalny termin na realizację remontów wskazanych czterech ulic to 75 dni. Jeżeli nie nastąpią więc żadne nieprzewidziane przeciwności, wszystkie remonty powinny zakończyć się najpóźniej w czerwcu.

W tegorocznych planach drogowców jest jeszcze między innymi remont ulicy Inflanckiej, gdzie powstaje aktualnie Outlet Center.


Powiązane treści