Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyDwa przetargi na przebudowę fordońskiego skateparku unieważnione. Miasto zmienia koncepcję
skatepark fordon
19.04.2020 | 16:10

Dwa przetargi na przebudowę fordońskiego skateparku unieważnione. Miasto zmienia koncepcję

Na zdjęciu: Tak obecnie wygląda zdegradowany skatepark przy Piwnika-Ponurego.

Fot. BB

Urząd miasta unieważnił dwa przetargi na modernizację skateparku w Fordonie. Powodem anulowania postępowań jest tradycyjnie zbyt duża różnica pomiędzy budżetem na tę inwestycję, a propozycjami firm budowlanych. 

Miejsce rekreacji na osiedlu Bohaterów (tuż obok Orlika) przez lata użytkowania uległo degradacji. Obecnie na terenie skateparku znajdują się jedynie trzy przeszkody – reszta urządzeń ze względów bezpieczeństwa została zdemontowana. Starania o remont skateparku rozpoczęli mieszkańcy Fordonu, zgłaszając projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. W trakcie głosowania wsparło go blisko 700 bydgoszczan – zadanie zostało przekazane do realizacji.

Po ponad roku oczekiwania, ratusz ogłosił zakończenie prac nad koncepcją inwestycji. Zgodnie z nią, na terenie przy ulicy Piwnika-Ponurego miały powstać zupełnie nowe, betonowe urządzenia do uprawiania akrobacji (Bank Ramp + Quarter Pipe, Bank Ramp, Funbox i Grindbox), a asfaltowa narzędzia placu miałaby także zostać wyłożona betonem. Obok skateparku miały powstać elementy małej architektury (dwie ławki, stojak na rowery, kosz na śmieci) oraz nowe oświetlenie. – Należy projektować skatepark wraz z infrastrukturą towarzyszącą w taki sposób, aby umożliwić jego dalszą rozbudowę w kolejnych etapach, w stronę boiska, np. o nieckę żelbetową – czytamy w dokumentacji projektowej zamówienia.

Pierwsze postępowanie na zaprojektowanie i wybudowanie nowych urządzeń fordońskiego skateparku zostało ogłoszone w lutym – zgłosił się w nim jeden chętny wykonawca. Firma Inż-Wod-Bud z Lublina zaproponowała 526 tysięcy złotych. Niestety, było to o prawie 200 tysięcy złotych więcej, niż zakładał ratusz. Ponowny przetarg został ogłoszony w drugiej połowie marca – zakres prac został ograniczony o oświetlenie i plac z małą architekturą. 3 kwietnia poznaliśmy oferty wykonawców – tym razem wzięły w nim dwie firmy: ponownie Inż-Wod-Bud (tym razem proponując cenę 442 tysięcy złotych) oraz Techramps z Krakowa z propozycją cenową w wysokości 412 tysięcy złotych.


CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z fordońską owczarnią?


Przetarg został jednak unieważniony z powodu przekroczenia ceny ofert w stosunku do posiadanych przez miasto środków – urząd ustalił bowiem budżet zadania na 334 tysiące złotych. Jak się dowiedzieliśmy, wydział inwestycji miasta wystosował pismo do wykonawcy koncepcji o jej poprawę. Ma ona bowiem uwzględniać możliwości finansowe miasta w tym zakresie. Wykonawca ma przesłać poprawioną wizję do końca kwietnia – po jej otrzymaniu ratusz ma ogłosić kolejne postępowanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2 lat temu

Dziel i rządź… Władza Bydgoszczy dla inwestycji w Starym Fordonie zgadza się na dokładanie ponad 100% środków do przetargu (przykład remontu ul. Bydgoskiej, czy teraz rynku), przy tym są to kwoty idące w miliony złotych, a tu nie potrafią dołożyć z ponad 2 miliardowego budżetu Miasta „marnych” 200 tys.? Na każdym kroku muszą pokazywać nam, że w tym mieście są równi i równiejsi.