Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 21 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportDwa zwycięstwa na starcie sezonu. Dęby Osielsko pokonały Barons Wrocław
baseball-on-first-1392509
14.04.2019 | 20:53

Dwa zwycięstwa na starcie sezonu. Dęby Osielsko pokonały Barons Wrocław

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Freeimages

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W niedzielnych meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław.

Zawodnicy Dębów już od samego początku spotkania narzucili gościom z Dolnego Śląska swoje warunki gry. Popisowy home run za dwa punkty Daniela Catalana zaskoczył wszystkich i osłabił morale przyjezdnych, którzy zaczęli mnożyć błędy w polu. Po dwóch rundach zespół z Osielska prowadził 8:0. Potem gra się nieco wyrównała, ale KWK Construction Dęby kontrolowały sytuację i w 7. rundzie przy 1 aucie zdobyły obieg dający im 10-punktową przewagę, co zgodnie z regulaminem zakończyło spotkanie.

W drugim meczu gospodarze wybili aż 13 hitów, w tym 4 dwubazowe. Kluczowa dla przebiegu gry była trzecia runda, w której Dęby podwyższyły prowadzenie na 11:1. Wynik ten utrzymał się do 6. rundy, w połowie której 10-punktowa przewaga ponownie pozwoliła zakończyć mecz przed czasem. Solidną postawę na górce miotacza zaprezentowali starterzy Paweł Sztejka i Łukasz Snopek. Udany debiut w barwach KWK Construction Dębów Osielsko zaliczył pozyskany z Yankees Działdowo 22-letni miotacz Łukasz Przybułek. W ataku najskuteczniejsi byli: Daniel Catalan (5 asyst pkt., 3 obiegi, 3 hity – w tym HR), Paweł Jasiakiewicz (3 asysty pkt., 4 obiegi, 4 hity) oraz Paweł Sztejka (2 asysty pkt., 4 obiegi, 3 hity).

W najbliższą sobotę baseballiści KWK Construction Dębów jadą do Kutna, gdzie w II kolejce Ekstraligi zmierzą się z miejscową Stalą, która odniosła komplet czterech zwycięstw nad Barons Wrocław i Centaurami Warszawa.

KWK Construction Dęby Osielsko – Barons Wrocław 13:3 (7. r.) i 11:1 (6. r.)
Miotacze: 1. mecz: Paweł Sztejka – Winner, Łukasz Przybułek (Barons: Gerrit Reger – Loser, Łukasz Tur); 2. mecz: Łukasz Snopek – Winner, Łukasz Przybułek (Barons: Marcin Musiałek – Loser, Łukasz Tur)
Home Run: Daniel Catalan (1. mecz, za 2 punkty)

Komplet sobotnio-niedzielnych wyników Ekstraligi:
Stal Kutno – Barons Wrocław 12:5 i 3:0
Stal Kutno – Centaury Warszawa 11:6 i 11:2
Gepardy Żory – Silesia Rybnik 8:9 i 7:5
KWK Construction Dęby Osielsko – Barons Wrocław 13:3 i 11:1

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści