Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwie nielegalne plantacje i prawie 4 kg narkotyków! Zatrzymano dwóch mężczyzn

Dodano: 06.09.2023 | 09:16

Na zdjęciu: Policja ujawniła dwie plantacje i prawie 4 kg narkotyków.

Fot. KPP Rypin

Policja zlikwidowała dwie plantacje konopi i zabezpieczyła prawie 4 kg narkotyków. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn.

W sobotę, 2 września 2023 roku policjanci z Rypina oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy, na podstawie własnych ustaleń i zdobytych informacji, weszli na teren dwóch posesji w gminie Wąpielsk. Podejrzewali, że znajdują się tam nielegalne substancje.

Na terenie jednej z nich funkcjonariusze przejęli 6 krzewów konopi indyjskich i prawie 100 g marihuany. Ich właścicielem był 34-letni mieszkaniec posesji. Natomiast na drugiej policjanci zastali 30-latka i przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenia. Pojechali oni także na teren powiatu aleksandrowskiego i przeszukali mieszkanie, które mężczyzna tam wynajmował. Ujawniono 22 krzewy konopi indyjskich oraz 2,5 kg marihuany, ponad kilogram mefedronu i ok. 10 g amfetaminy.

Wszystkie substancje zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rypinie na przesłuchanie. Usłyszeli oni zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenia majątkowe: 30-latek 10 tys. zł, a 34-latek 5 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
8 miesięcy temu

„Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenia majątkowe: 30-latek 10 tys. zł, a 34-latek 5 tys. zł.”
To się uśmiałem ????.