Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaDzakanowski odpowiada Olszewskiemu. „Jego działania wspierają inwestora”
Bogdan Dzakanowski Bydgoszcz
18.10.2019 | 09:56

Dzakanowski odpowiada Olszewskiemu. „Jego działania wspierają inwestora”

Na zdjęciu: Radny klubu PiS Bogdan Dzakanowski.

Fot. ST/archiwum

Bogdan Dzakanowski odniósł się do wniosku posła PO Pawła Olszewskiego odnośnie jego wykluczenia z klubu radnych PiS. Tyczył się on „kolejnych kłamstw”, jakie radny miał użyć na konferencji w sprawie wniosku o realizację inwestycji mieszkaniowej w Fordonie. Samorządowiec zarzuca parlamentarzyście bycie rzecznikiem prasowym ratusza i wspieranie inwestora.

W środę Paweł Olszewski przesłał do mediów swoje pismo, które wysłał do szefa okręgowych struktur PiS Tomasza Latosa, w których domagał się wykluczenia Dzakanowskiego z klubu radnych tej partii. W oświadczeniu Olszewski stwierdził, że radny dopuścił się „kolejnego kłamstwa”. Dotyczyło ono wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej niedaleko ulicy Fiedlera w Fordonie. Według radnego klubu PiS ratusz prowadzi działania, by dopuścić do jej budowy. – Deweloper znalazł lukę w prawie, korzysta z ustawy na „Mieszkania Plus”, a urzędnicy to przyklepali – przekonywał na wtorkowej konferencji prasowej Dzakanowski.

Zobacz również:

Fordoniacy przeciw budowie bloku

– Po pierwsze, wniosek dot. inwestycji przy ul. Fiedlera zgłoszony został w ramach tzw. ustawy „lex deweloper”, wdrożonej wbrew samorządom przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Miasta Bydgoszczy zgłaszał swoje uwagi do ustawy. Rada Miasta przyjęła stanowisko sprzeciwiające się zapisom ustawy, a radny Dzakanowski głosował przeciw temu stanowisku! Po drugie, kłamstwem jest stwierdzenie, że urzędnicy cokolwiek „przyklepali”. Zgodnie z ustawą określone organy zajmują się opiniowaniem wniosku, a końcową decyzję podejmuje Rada Miasta w drodze uchwały. Niewytłumaczalnym jest to jak Radny Miasta Bydgoszczy może nie wiedzieć o swoich kompetencjach. Jedynym wytłumaczeniem może być świadome kłamanie i wprowadzanie opinii publicznej w błąd – pisze w piśmie do Latosa Olszewski.

W czwartek Dzakanowski odniósł się do wniosku Olszewskiego. – Uderz w stół a nożyce się odezwą – poseł, który kłamał w sprawie budowy S5 deklarując nawet, że sobie rękę da uciąć jak inwestycja nie ruszy bodajże w 2011 roku nagle występuje w obronie prawdy – zaczął swoje oświadczenie radny. Następnie stawia pytanie:

– Od kiedy poseł Olszewski pełni funkcję rzecznika prasowego ratusza?

– pisze samorządowiec.

Według Dzakanowskiego, Olszewski odniósł się do jego konferencji, gdyż broni interesów firmy Home 4 – to ona zgłosiła wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji na osiedlu Bohaterów. – Doskonale wiadomo, że to Rada Miasta podejmuje decyzję w sprawie udzielenia deweloperowi zezwolenia na inwestycję na terenie, który w planie zagospodarowania ma zupełnie inne funkcje zapisane. Pan Olszewski zapomniał jednak, że opinię przygotowywał obecnie zatrudniony w Urzędzie Miasta Grzegorz Rosa. Czyli występuje tu działanie we własnej niejako sprawie i konflikt interesów – przypomina. Dodaje też, że „Rada Miasta nie zależy w żadnym stopniu od Sejmu”.

Działanie Olszewskiego w sprawie dyskredytacji radnego jest jednocześnie działaniem wspierającym inwestora – ciekawe dlaczego? Przypomnieć należy , że chyba na budynku siedziby spółki inwestora wisiał ogromny wyborczy baner kandydata Olszewskiego – czyli spłata zobowiązań? – stwierdza Dzakanowski pod koniec pisma. Faktem jest, że na ścianie frontowej kamienicy przy ulicy Focha 12 (gdzie znajduje się siedziba spółki Home 4) w trakcie kampanii wyborczej wisiał baner promujący kandydata Koalicji Obywatelskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści