Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDziecko wypadło z wózka, bo rodzice byli pijani!
24.06.2017 | 18:12

Dziecko wypadło z wózka, bo rodzice byli pijani!

Skrajna nieodpowiedzialność rodziców...

Na zdjęciu: Za takie postępowanie rodzicom może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Archiwum.

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali rodziców sześciomiesięcznego dziecka. 25-latka i 27-latek odpowiedzą za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pijanym rodzicom wypadło dziecko z wózka. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

W czwartek (22.06.2017) około godziny 19:00, policjanci z bydgoskiego Błonia byli świadkami dramatycznej i nieodpowiedzialnej sytuacji. Patrolując ulicę Piękną zauważyli kobietę, która pchała wózek z dzieckiem w towarzystwie mężczyzny. W pewnym momencie kobieta przewróciła się razem z wózkiem. Z wózka wypadło małe dziecko, które zaczęło płakać. Idący z nią mężczyzna odstawił trzymaną w ręku butelkę z piwem i podniósł niemowlę starając się je uspokoić.

Mundurowi natychmiast pojechali ich sprawdzić. Jak się okazało, z wózka wypadło sześciomiesięczne dziecko. Natomiast kobieta i mężczyzna byli rodzicami niemowlaka. Na dodatek nietrzeźwymi. Badanie trzeźwości 25-latki wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a jej 27-letni partner ponad promil. Oboje zostali zatrzymani. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło malucha na badania do szpitala. Para trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (23.06.2017) śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ ciąży na nich obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo.


Podobne wpisy

Powiązane treści