Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci zlikwidowali dziuplę samochodową. Znaleziono w niej trzy skradzione mercedesy [ZDJĘCIA]
08.05.2023 | 10:51

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową. Znaleziono w niej trzy skradzione mercedesy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KPP Mogilno

Mogileńscy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zlokalizowali i zlikwidowali dziuplę samochodową. Policjanci znaleźli w niej trzy mercedesy klasy G, które zostały skradzione na terenie Niemiec, a także podzespoły zdemontowane z różnych samochodów.

W miniony poniedziałek (1 maja) mogileńscy kryminalni będący w kontakcie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim weszli na teren jednej z posesji w gminie Mogilno. Z ustaleń wynikało bowiem, że prawdopodobnie znajduje się tam skradziony na terenie Niemiec pojazd marki Mercedes – Benz klasy G.

Okazało się, że przypuszczenia policjantów były słuszne. – Na tyłach posesji, oprócz mercedesa G znaleźli jeszcze dwa pojazdy podobnego typu zarejestrowane jako utracone oraz różnego rodzaju części samochodowe, w tym 30 silników. Ponadto w budynkach garażowo – gospodarczych znajdowały się elementy karoserii z widoczną ingerencją w pola numerowe – wymienia asp. szt. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie.

Do sprawy zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie 31-letniego właściciela posesji, któremu przedstawiono zarzut paserstwa. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Mężczyźnie grozi kara do pięciu pozbawienia wolności.

Mogileńscy policjanci nadal pracują nad sprawą; z udziałem eksperta z dziedziny mechanoskopii KWP w Bydgoszczy ustalają, czy zabezpieczone przez nich części również pochodzą od skradzionych pojazdów oraz w jakich okolicznościach usunięte zostały z nich numery VIN – dodaje asp. szt. Bartecki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Hala Targowa zostanie otwarta. Trzeba przynieść rośliny

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments