Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Elana Toruń

Dodano: 04.08.2022 | 13:00

Na zdjęciu: Elana należy do faworytów IV-ligowych zmagań.

Fot. Szymon Fiałkowski

Czy Elana Toruń jest głównym faworytem do awansu? W klubie myślą co prawda o stabilizacji, ale kadrowo torunianie wyglądają na jedną z najmocniejszych drużyn w lidze.

Już w minionym sezonie Unia Solec Kujawski jako beniaminek IV ligi zakończyła sezon na 1. miejscu. Wcześniej Zawisza i Pomorzanin Toruń potrzebowały po dwa lata, aby wywalczyć awans. Dla klubów z dużymi aspiracjami pobyty w IV lidze są więc raczej krótkie.

Elana to przypadek o tyle szczególny, że jesienią oglądaliśmy ją w III lidze, a na wiosnę miejsce w IV lidze musiały wywalczyć rezerwy. Po awansie działacze szybko przystąpili do budowy drużyny. Pozyskani Kamil Piskorski, Aleksander Kowalski, Filip Hartwich, Adrian Wróblewski, Jay Jaskólski i Maciej Rożnowski to zawodnicy z doświadczeniem II- lub III-ligowym.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


– Jako klub nie myślimy o awansie. Chcemy ustabilizować swoją pozycję finansową i sportową. Zrobiliśmy kilka ciekawych transferów, ale to nie jest tak, że musimy awansować. Po prostu chcemy być w górze tabeli – mówi trener Rafał Więckowski. – Zawsze jak byłem w Elanie, to albo była walka o awans, albo o utrzymanie. Teraz chcemy na spokojnie budować swoją pozycję, żeby nie powtórzyła się sytuacja z ostatniego okresu – dodaje szkoleniowiec.

Rafał Więckowski to kolejny w IV lidze – po Wiktorze Osińskim i Michale Żurowskim – trener urodzony na początku lat 90., który po pracy z grupami młodzieżowymi debiutuje jako trener seniorów.

Więckowski już jako 17-latek regularnie grał w II-ligowej Elanie, później jeździł na konsultacje kadry Polski U19. W kolejnych latach zmagał się jednak z poważnymi kontuzjami, które wyhamowały jego karierę. Szybko postawił na pracę szkoleniowca i pracuje jako trener od 10 lat, początkowo łącząc to z graniem. Był m.in. asystentem Piotra Kieruzela, pomagał Dariuszowi Grzegrzółce, trenował juniorów Elany, a ostatnio prowadził rezerwy. Teraz nadszedł czas na samodzielną pracę z I zespołem. – Widziałem, jak wygląda praca w wyższych ligach. Doświadczenie z gry w II i III lidze też mi na pewno pomaga. Myślę, ze idziemy w dobrym kierunku, a zespół to widzi.

IV liga 2022/2023: Elana ToruńElana Toruń
Bramkarze: Filip Baurski, Bartosz Goszka, Jakub Mikołajczak, Jakub Szarszewski
Obrońcy: Maciej Andrzejewski, Szymon Ćwikliński, Miłosz Detmer, Maciej Grabowski, Filip Hartwich, Paweł Karbowiński, Aleksander Kowalski, Tobiasz Kozłowski, Maciej Murawski, Szymon Pawłowski, Kamil Piskorski, Adrian Wróblewski
Pomocnicy: Jay Jaskólski, Mikołaj Kantorski, Kacper Kowalski, Damian Lenkiewicz, Hubert Maciąg, Oliwier Malinowski, Kacper Rybacki, Krystian Rygielski, Konrad Sztuka, Igor Urbański
Napastnicy: Marcin Kościelecki, Maciej Rożnowski

Trener: Rafał Więckowski (trener I zespołu od lipca 2022; wcześniej prowadził rezerwy, których miejsce w IV lidze zajął I zespół)

Przybyli: Kamil Piskorski (Sparta Brodnica), Aleksander Kowalski (Unia Janikowo), Filip Hartwich , Adrian Wróblewski (obaj Pomorzanin Toruń), Jay Jaskólski (Pogoń Mogilno) Maciej Rożnowski (Lech Rypin)

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 1. miejsce (III liga)
2018/2019 – 4. miejsce (II liga)
2019/2020 – 16. miejsce (II liga)
2020/2021 – 5. miejsce (III liga)
2021/2022 – 18. miejsce (III liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments