Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 20 • L 18
15C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaElektryczne hulajnogi na razie wycofane z bydgoskich ulic. Problemy techniczne
Hulajnoga - blinkee city Bydgoszcz - SF
11.06.2019 | 12:01

Elektryczne hulajnogi na razie wycofane z bydgoskich ulic. Problemy techniczne

Na zdjęciu: Elektryczne hulajnogi były dostępne na ulicach miasta przez nieco ponad tydzień.

Fot. BB/archiwum

Niedawno wprowadzone do Bydgoszczy hulajnogi nie są już dostępne. Powodem są problemy techniczne.

Hulajnogi elektryczne blinkee.city trafiły na ulice miasta 2 czerwca. W ciągu pierwszej doby 40 hulajnóg wypożyczyło ponad 500 użytkowników. – W kolejnych dniach odnotowaliśmy podobne statystyki, a więc zainteresowanie było ogromne – mówi Tomasz Krzywański, przedstawiciel firmy blinkee.city.

Po tygodniu użytkowania okazało się, że urządzenia muszą zostać tymczasowo wycofane z dróg – Napotkaliśmy problemy techniczne, w wyniku których niektóre hulajnogi podawały błędną lokalizację. Chcemy, aby bydgoszczanie korzystali z produktu najwyższej jakości, dlatego zdecydowaliśmy się wysłać wszystkie pojazdy do serwisu w Warszawie – wyjaśnia Krzywański. Na razie nie wiadomo, kiedy hulajnogi wrócą na ulice miasta.

Cena wypożyczenia hulajnogi wynosiła 49 groszy za 1 minutę jazdy – do tego należy doliczyć opłatę startową w wysokości 2,50 zł. Czas postoju kosztuje 9 groszy za minutę. Same pojazdy to model specjalnie zmodernizowany na potrzeby wypożyczalni. Ich maksymalna prędkość to 25 km/h. Należy dodać, że sprzęt jest wyposażony w prędkościomierz. Wypożyczając hulajnogę należy zwrócić uwagę na jej numer boczny – umieszczony on jest na kierownicy, przy kodzie QR.

Blinkee.city obsługuje także sieć skuterów elektrycznych w Bydgoszczy. Pod koniec kwietnia do dyspozycji mieszkańców oddano 35 pojazdów, które rezerwuje się za pomocą aplikacji na smartfony. Skuterami można poruszać się po całym mieście, lecz zaparkować je można tylko w specjalnie określonej strefie obejmującej rejon Śródmieścia oraz część Górnego Tarasu, Błonie, Leśne i Bartodzieje. Możliwe, że wkrótce sieć zostanie poszerzona o Fordon. – Aby tak się stało, musimy mieć więcej skuterów, aby użytkownicy byli zadowoleni z ich dostępnością. Czekamy na dostawę do Polski 15 pojazdów. Wtedy będzie można rozszerzać sieć – zapowiada Krzywański. Możliwe, że nowe jednoślady zostaną dostarczone jeszcze w czerwcu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści