Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 2 • L -1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFestiwal lekkoatletyczny w hołdzie Pierwszej Damie królowej sportu. W dwóch odsłonach [TRANSMISJA NA ŻYWO]
11.06.2019 | 10:16

Festiwal lekkoatletyczny w hołdzie Pierwszej Damie królowej sportu. W dwóch odsłonach [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Irena Szewińska w przeszłości dekorowała na stadionie Zawiszy Marcina Lewandowskiego. W środę zawiszanin pobiegnie w jej memoriale.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W Bydgoszczy we wtorek oraz w środę będzie można podziwiać największe gwiazdy krajowej lekkiej atletyki oraz ich czołowych rywali z zagranicy. Pierwsza odsłona Memoriału Ireny Szewińskiej będzie miała miejsce – w wykonaniu tyczkarzy – na Wyspie Młyńskiej, druga – już na stadionie Zawiszy. Zawody będą próbą generalną przed sierpniowymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy.

Zobacz również:

Gwiazdy lekkiej atletyki wystąpią na Zawiszy. I Memoriał Ireny Szewińskiej w czerwcu

Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Ewa Swoboda, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Wojciech Nowicki czy Paweł Fajdek – lista rodzimych eksportowych gwiazd lekkiej atletyki, które pojawią się w mieście nad Brdą, jest długa. I nieprzypadkowo zaczyna się od uznanych na arenie międzynarodowej tyczkarzy. Oni bowiem przystąpią do rywalizacji już we wtorek, 11 czerwca. Od godziny 18:00 będą walczyli o zwycięstwo w konkursie w nietypowym miejscu, czyli na wspomnianej Wyspie Młyńskiej. Nie będzie to jednak pierwsza styczność tyczkarzy z tym miejscem – Tyczka na Wyspie odbyła się już bowiem w 2016 roku. Wówczas zwyciężył z wynikiem 5,60 m Robert Sobera, który również jest na liście uczestników. Paweł Wojciechowski (wówczas 5,40 m) był trzeci.

W środę natomiast od godziny 17:00 oczy wszystkich sympatyków królowej sportu powinny być zwrócone na stadion imienia Zdzisława Krzyszkowiaka. Na obiekcie Zawiszy przeprowadzone zostaną kolejne konkurencje w znakomitej obsadzie. Pasjonująco zapowiada się walka zarówno w biegach (choćby z uwagi na start członkiń naszej sztafety 4 x 400 metrów czy pojedynek Marcina Lewandowskiego z Adamem Kszczotem), jak i konkurencjach technicznych, choćby pchnięciu kulą. W tym konkursie z Michałem Haratykiem, podwójnym mistrzem Europy (ze stadionu w Berlinie i z hali w Glasgow) zmierzy się bowiem Konrad Bukowiecki. 22-latek kilka dni temu w wielkim stylu wygrał zawody Diamentowej Ligi w Rzymie, uzyskując w najlepszej próbie 21,97 m. I zapowiada, że w Bydgoszczy powalczy o rekord kraju, który należy właśnie do Haratyka (wynosi 22,08 m).

Na platformie TicketMaster.pl oraz w salonach Empik i sklepach Media Markt można nadal nabywać wejściówki na Memoriał Ireny Szewińskiej (będący jednocześnie dziewiętnastą edycją Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego) na stadionie Zawiszy. Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na ulicę Gdańską, transmisję przeprowadzi Telewizja Polska. Z kolei Tyczkę na Wyspie (wstęp wolny, wcześniej dystrybuowano bilety na miejsca siedzące na amfiteatrze) będzie można śledzić podczas relacji na żywo w internecie, której link prezentujemy poniżej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści