[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Festiwal Nowe Spojrzenie

Dodano: 16.05.2016 | 09:50

To będzie piąta edycja imprezy odbywającej się na terenie wokół bydgoskiej Bazyliki.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. materiały prasowe

Po raz piąty w Bydgoszczy odbędzie się Festiwal Nowe Spojrzenie. Na terenie wokół bydgoskiej Bazyliki św. Wincentego à Paulo pojawią się znani artyści oraz goście z całego kraju. 

Festiwal odbędzie się w niedzielę, 22 maja. Jego początek zaplanowano na godz. 15:00, tuż po przybyciu na miejsce uczestników Marszu dla Życia i Rodziny. Na rozstawionej scenie jako pierwszy wystąpi Paweł Chustak „chusti”. Po nim zagra Zeus. Główna gwiazda festiwalu – TSA rozpocznie swój występ o godz. 21:00.

Festiwal połączony jest z piknikiem, podczas którego do godz. 22:00 będzie można wejść na kopułę Bazyliki. Ponadto w sali konferencyjnej odbędą się dwa spotkania. O 17:00 pojawi się tam Bogdan „Kryzys” Krzak, a o 18:00 posłuchać będzie można wystąpienia Jarosława Sokoła.

To wydarzenie kulturalne skupia w jednym miejscu wiele osób, z których każda ma do pokazania coś niezwykłego. Festiwal Nowe Spojrzenie organizują osoby bardzo mocno związane z kościołem, które pragną w ten sposób uświadomić innym, że kościół to wspólnota ludzi szczęśliwych z powodu życia obranymi wartościami, realizujących swoje pasje i lubiących dobrą zabawę. Prócz tego ideą festiwalu jest też inne spojrzenie na Bydgoszcz oraz na młodość.

Patronat honorowy nad Festiwalem Nowe Spojrzenie objęli: Biskup Jan Tyrawa, Wizytator Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Kryspin Banko CM oraz ks. Mieczysław Kozłowski CM – Proboszcz bydgoskiej Bazyliki.