Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Film o Tomaszu Gollobie nominowany w festiwalu. Może otrzymać prestiżową nagrodę

Dodano: 08.10.2022 | 11:07

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Film o Tomaszu Gollobie „Czas” w reżyserii Marcina Majewskiego z Canal+Sport otrzymał nominację do konkursu głównego drugiej edycji Festiwalu Polskich Filmów Sportowych.

„Czas” opowiada o kulisach walki Tomasza Golloba o powrót do zdrowia po wypadku, jakiemu uległ pięć lat temu na torze motocrossowym w Chełmnie. W filmie wypowiadają się osoby z bliskiego otoczenia zawodnika, jak i jego rywale z toru. Film nakręcony przez Marcina Majewskiego z Canal+Sport otrzymał właśnie nominację do konkursu głównego drugiej edycji Festiwalu Polskich Filmów Sportowych. Został nominowany w kategorii filmów długometrażowych.

Festiwal jest ogólnopolskim, konkursowym przeglądem najlepszych krajowych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej, wyłącznie o tematyce sportowej i jest przeznaczony włącznie dla rodzimych twórców. W konkursie przewidziane są nagrody statuetki: złote, srebrne i brązowe mamuty.

W sumie, jury festiwalu nominowało po dwanaście filmów w kategorii filmów długometrażowych oraz krótkometrażowych. Druga edycja festiwalu w dniach 16-19 listopada odbędzie się w Zakopanem, a wszystkie projekcje odbędą się w kinie Giewont.

 

0 0 votes
Article Rating
Film o Tomaszu Gollobie nominowany w festiwalu. Może otrzymać prestiżową nagrodę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments