Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 12 • L 11
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeFinał konkursu wiedzy o piłce ręcznej. Prezentacja drużyny BKS Bydgoszcz [ZDJĘCIA]
19.02.2016 | 17:17

Finał konkursu wiedzy o piłce ręcznej. Prezentacja drużyny BKS Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

Konkurs wiedzy o piłce ręcznej rozstrzygnięty! Przy okazji zaprezentowano zespół w piłce ręcznej kobiet - UKS "Sokół" Bydgoszcz.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

W piątek w Hali Pomp odbyła się prezentacja zespołu BKS-u Bydgoszcz, który od przyszłego sezonu będzie rywalizować w II lidze piłki ręcznej kobiet. Uroczystość była połączoa z konkursem wiedzy o szczypiorniaku.

O planach utworzenia w Bydgoszczy seniorskiej drużyny mówiono już od kilku lat. – Zawsze na przeszkodzie stawały finanse. W tym roku doszliśmy do porozumienia z BKS-em, który ma w swoich szeregach wiele sekcji i wie jak tym zarządzać – mówi Małgorzata Szopińska, prezes UKS Sokół i jedna z inicjatorek powstania zespołu.

Skład drużyny utworzą w znacznej mierze studentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, które kiedyś trenowały w Sokole – m.in. Natalia Wiśniewska, Jagoda Zaręba i Paulina Wudniak. Dołączą do nich wychowanki MLKS Świekatowo uczące się na UKW lub w szkołach średnich. – Pierwszy sezon na pewno będzie bardzo trudny, ale od czegoś trzeba zacząć. Z naszymi drużynami młodzieżowymi było podobnie, ale teraz UKS stale się rozwija i mam nadzieję, że w przypadku drużyny seniorek będzie tak samo – mówi Szopińska.  Zawodniczki studiujące na bydgoskim uniwersytecie trenują razem już od dłuższego czasu, a od teraz w zajęciach będą brały udział także pozostałe szczypiornistki. Trenerem zespołu ma być były zawodnik AZS UKW, Łukasz Wiśniewski.

Przy okazji prezentacji drużyny odbył się konkurs wiedzy o piłce ręcznej, w którym wzięło udział piętnaście trzyosobowych zespołów. Najlepsi okazali się drugoklasiści z Gimnazjum nr 35, a na pozostałych miejscach na podium uplasowali się uczniowie Gimnazjum nr 9 i I Liceum Ogólnokształcącego. Kolejny konkurs w Hali Pomp odbędzie się 18 marca, gdy uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę o piłce nożnej.


Powiązane treści