Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaFlixBus w Bydgoszczy – trasy, korzyści, nowości
FlixBus_autobus (Copy)
18.03.2018 | 09:05

FlixBus w Bydgoszczy – trasy, korzyści, nowości

Na zdjęciu: Zielone Flixbusy zastępują czerwone Polskie Busy.

Fot. Flixbus

– Na przełomie wiosny i lata pojawi się nasza nowa letnia siatka połączeń, w której pojawi się jeszcze więcej opcji podróży oraz nowe połączenia, również z Bydgoszczy, dzięki czemu Bydgoszczanie będą mogli skorzystać z jeszcze większej liczby połączeń do polskich i europejskich destynacji – zapewniła nas Marta Drogosz, rzeczniczka prasowa FlixBusa.

Ten największy w Europie operator dalekobieżnych połączeń autobusowych, po połączeniu w grudniu ubiegłego roku z PolskimBusem, działa także w Bydgoszczy i oferuje stąd 9 bezpośrednich połączeń, w tym do Pragi, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Torunia, Warszawy, Płocka, Włocławka i Leszna. Liczba możliwych miejsc, do których można się wybrać z Bydgoszczy jest jednak duża wyższa, ze względu na skomunikowaną siatkę połączeń i możliwość podróży z przesiadką w ramach jednego biletu. Dzięki temu, z Bydgoszczy można pojechać na przykład do Wiednia czy Bratysławy, z przesiadką w Warszawie. Przystanek autobusowy FlixBusa w Bydgoszczy znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 58 (PKS Bydgoszcz). Bilety na podróże FlixBusem można kupić na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej lub w jednym z punktów sprzedaży, w tym na dworcu autobusowym PKS Bydgoszcz.

Dzięki mającej miejsce w tym miesiącu integracja systemów sprzedaży Polskiego Busa i Flixbusa pasażerowie zyskali dostęp do największej w Europie sieci połączeń autobusowych do 1400 miast w 27 krajach całej Europy.

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla FlixBusa w ubiegłym roku było podjęcie strategicznej współpracy z PolskimBusem, która umożliwi zaoferowanie polskim podróżującym najatrakcyjniejszej oferty na rynku. Na integracji skorzystają również mieszkańcy Bydgoszczy – powiedziała nam rzeczniczka Flixbusa.

Zmiany płynące z połączenia PolskiegoBusa i FlixBusa widoczne są także w samych pojazdach. Poza tym, że zmienia się ich kolor z czerwonego na zielony, pasażerowie mogą cieszyć się większą przestrzenią na nogi, darmowym dostępem do Wi-Fi również za granicą oraz gniazdkami elektrycznymi przy każdym siedzeniu.

Do tej pory już ponad 50 autobusów PolskiegoBusa zmieniło barwy na zielone oraz zostało dostosowanych do standardów FlixBusa – podkreśla Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.


Powiązane treści