Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa fontanna w Starym Fordonie [HARMONOGRAM POKAZÓW, GODZINY FUNKCJONOWANIA]

Dodano: 09.06.2022 | 09:44

Na zdjęciu: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej opublikował aktualny harmonogram pokazów świetlno-muzycznych nowej fontanny w Starym Fordonie oraz godziny jej funkcjonowania.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nowa fontanna w Starym Fordonie to największa atrakcja zrewitalizowanego Rynku, który tydzień temu został oddany do użytku. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prezentuje godziny funkcjonowania wodotrysku oraz harmonogram pokazów woda-światło-dźwięk.

Modernizacja placu w najstarszej części Fordonu trwała ponad rok. W ramach prac wykonanych przez firmę Steinbudex wymieniono nawierzchnię placu, odnowiono pomnik poległych w trakcie II wojny światowej, zamontowano nowe ławki i siedziska, oświetlenie i elementy małej architektury oraz wprowadzono nowe nasadzenia. Największą atrakcją Rynku jest fontanna o średnicy 22,5 metra.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA ODNOWIONEGO RYNKU W STARYM FORDONIE


Fontanna wyrzuca strumień wody na wysokość ponad trzech metrów. Pozwala tworzyć lustro wody oraz pokazy świetlno-muzyczne. – Zaprojektowano ją w tak zwanym układzie mieszanym pomiędzy typem mokry chodnik (płaską) i burtową. Tryskające z różnym natężeniem strumienie wody, są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką – dodaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg. Wodotrysk jest wyposażony w 37 dysz dających możliwość tworzenia obrazów wodnych zarówno w poziomie, jak i w pionie, a także w 74 dysze mgławiące.

Fontanna w Starym Fordonie – godziny funkcjonowania, harmonogram pokazów świetlno-muzycznych

Kiedy działa fontanna w Starym Fordonie? Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaprezentował godziny działania fontanny i harmonogram pokazów woda-światło-dźwięk. Wodotrysk jest czynny 7 dni w tygodniu i funkcjonuje w następujących godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa i piątek – od 10:00 do 21:00. Dodatkowo, po godzinie 21:00 niecka fontanny wypełnia się wodą, tworząc „lustro”. Ten stan rzeczy trwa do godziny 22:00.
  • w czwartki, soboty i niedzielę fontanna czynna jest od godziny 10:00 do 21:30. Następnie, od 21:30 przez pół godziny odbywają się pokazy świetlno-muzyczne, które trwają do godziny 22:00.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gucio
Gucio
11 miesięcy temu

Godziny otwarcia fontanny? To już jest dziwne. Ale wyłączanie latem ok. 22 jest śmieszne. Fontanna mogłaby przyciągać ludzi na rynek i później…