Nowa fontanna w Starym Fordonie [HARMONOGRAM POKAZÓW, GODZINY FUNKCJONOWANIA]
Dodano: 09.06.2022 | 09:44Na zdjęciu: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej opublikował aktualny harmonogram pokazów świetlno-muzycznych nowej fontanny w Starym Fordonie oraz godziny jej funkcjonowania.
Fot. Szymon Fiałkowski
Nowa fontanna w Starym Fordonie to największa atrakcja zrewitalizowanego Rynku, który tydzień temu został oddany do użytku. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prezentuje godziny funkcjonowania wodotrysku oraz harmonogram pokazów woda-światło-dźwięk.
Modernizacja placu w najstarszej części Fordonu trwała ponad rok. W ramach prac wykonanych przez firmę Steinbudex wymieniono nawierzchnię placu, odnowiono pomnik poległych w trakcie II wojny światowej, zamontowano nowe ławki i siedziska, oświetlenie i elementy małej architektury oraz wprowadzono nowe nasadzenia. Największą atrakcją Rynku jest fontanna o średnicy 22,5 metra.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA ODNOWIONEGO RYNKU W STARYM FORDONIE
Fontanna wyrzuca strumień wody na wysokość ponad trzech metrów. Pozwala tworzyć lustro wody oraz pokazy świetlno-muzyczne. – Zaprojektowano ją w tak zwanym układzie mieszanym pomiędzy typem mokry chodnik (płaską) i burtową. Tryskające z różnym natężeniem strumienie wody, są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką – dodaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg. Wodotrysk jest wyposażony w 37 dysz dających możliwość tworzenia obrazów wodnych zarówno w poziomie, jak i w pionie, a także w 74 dysze mgławiące.
Fontanna w Starym Fordonie – godziny funkcjonowania, harmonogram pokazów świetlno-muzycznych
Kiedy działa fontanna w Starym Fordonie? Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaprezentował godziny działania fontanny i harmonogram pokazów woda-światło-dźwięk. Wodotrysk jest czynny 7 dni w tygodniu i funkcjonuje w następujących godzinach:
- poniedziałek, wtorek, środa i piątek – od 10:00 do 21:00. Dodatkowo, po godzinie 21:00 niecka fontanny wypełnia się wodą, tworząc „lustro”. Ten stan rzeczy trwa do godziny 22:00.
- w czwartki, soboty i niedzielę fontanna czynna jest od godziny 10:00 do 21:30. Następnie, od 21:30 przez pół godziny odbywają się pokazy świetlno-muzyczne, które trwają do godziny 22:00.
Godziny otwarcia fontanny? To już jest dziwne. Ale wyłączanie latem ok. 22 jest śmieszne. Fontanna mogłaby przyciągać ludzi na rynek i później…