Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa fontanna w Starym Fordonie [HARMONOGRAM POKAZÓW, GODZINY FUNKCJONOWANIA]

Dodano: 09.06.2022 | 09:44

Na zdjęciu: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej opublikował aktualny harmonogram pokazów świetlno-muzycznych nowej fontanny w Starym Fordonie oraz godziny jej funkcjonowania.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nowa fontanna w Starym Fordonie to największa atrakcja zrewitalizowanego Rynku, który tydzień temu został oddany do użytku. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prezentuje godziny funkcjonowania wodotrysku oraz harmonogram pokazów woda-światło-dźwięk.

Modernizacja placu w najstarszej części Fordonu trwała ponad rok. W ramach prac wykonanych przez firmę Steinbudex wymieniono nawierzchnię placu, odnowiono pomnik poległych w trakcie II wojny światowej, zamontowano nowe ławki i siedziska, oświetlenie i elementy małej architektury oraz wprowadzono nowe nasadzenia. Największą atrakcją Rynku jest fontanna o średnicy 22,5 metra.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA ODNOWIONEGO RYNKU W STARYM FORDONIE


Fontanna wyrzuca strumień wody na wysokość ponad trzech metrów. Pozwala tworzyć lustro wody oraz pokazy świetlno-muzyczne. – Zaprojektowano ją w tak zwanym układzie mieszanym pomiędzy typem mokry chodnik (płaską) i burtową. Tryskające z różnym natężeniem strumienie wody, są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką – dodaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg. Wodotrysk jest wyposażony w 37 dysz dających możliwość tworzenia obrazów wodnych zarówno w poziomie, jak i w pionie, a także w 74 dysze mgławiące.

Fontanna w Starym Fordonie – godziny funkcjonowania, harmonogram pokazów świetlno-muzycznych

Kiedy działa fontanna w Starym Fordonie? Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaprezentował godziny działania fontanny i harmonogram pokazów woda-światło-dźwięk. Wodotrysk jest czynny 7 dni w tygodniu i funkcjonuje w następujących godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa i piątek – od 10:00 do 21:00. Dodatkowo, po godzinie 21:00 niecka fontanny wypełnia się wodą, tworząc „lustro”. Ten stan rzeczy trwa do godziny 22:00.
  • w czwartki, soboty i niedzielę fontanna czynna jest od godziny 10:00 do 21:30. Następnie, od 21:30 przez pół godziny odbywają się pokazy świetlno-muzyczne, które trwają do godziny 22:00.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gucio
Gucio
1 rok temu

Godziny otwarcia fontanny? To już jest dziwne. Ale wyłączanie latem ok. 22 jest śmieszne. Fontanna mogłaby przyciągać ludzi na rynek i później…