Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoFordon ma nowy plac zabaw. Za nami uroczyste otwarcie Parku Bydgoskich Spółdzielców
30.08.2021 | 15:12

Fordon ma nowy plac zabaw. Za nami uroczyste otwarcie Parku Bydgoskich Spółdzielców

Na zdjęciu: W otwarciu brali udział przedstawiciele bydgoskich spółdzielni.

Fot. Szymon Makowski

Przy udziale parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych i spółdzielni w poniedziałek, 30 sierpnia w samo południe odbyła się uroczystość nadania parkowi na osiedlu Bajka w Fordonie nazwy Bydgoskich Spółdzielców i otwarcia nowego placu zabaw w tym miejscu.

Nazwa „Park Bydgoskich Spółdzielców” została nadana uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy z 23 grudnia 2020 roku. Inicjatorami tego zamierzenia jest Grupa Enjoy Media, wydawca portalu i czasopisma MetropoliaBydgoska.PL, przy współpracy z Regionalnym Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych w Bydgoszczy. Uroczystość nadania nazwy parku zbiegła się z oczekiwanym przez mieszkańców Fordonu otwarciem nowego placu zabaw dla dzieci starszych i młodszych, ulokowanego w centralnej części terenu zielonego. Był to kolejny etap prac, realizowanych przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową  w tym miejscu: wcześniej w parku wyremontowano ścieżki i zamontowano nowe oświetlenie.

Naszym zamierzeniem jest również otwarcie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, utworzenie pola rozrywkowego oraz stacji rowerowej przy ulicy Andersa – powiedział podczas uroczystości prezes FSM Zbigniew Sokół. Wokół placu ustawiono też 12 nowych ławeczek: prezes Sokół podkreślił, że Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczyna nowa inicjatywę, której celem jest pozyskanie fundatorów nowych miejsc do siedzenia. Na każdej takiej ławce znajdzie się informacja o fundatorze. – Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom uda się ustawić 60 nowych ławek – dodał Sokół. Poza wspominanymi zamierzeniami, FSM chce też ulokować nieopodal nowego placu siłownię plenerową.
Spółdzielnia planuje starać się o zewnętrzne dofinansowanie na plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz liczy, że władze miasta przychylą się do postulatów o możliwość realizacji projektów z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na terenach spółdzielczych. – Chcemy zrealizować powyższe plany w perspektywie kilku najbliższych lat – mówi Ewa Hardyk, zastępca prezesa FSM ds. technicznych i inwestycji.

W wydarzeniu wzięli udział: posłowie Tomasz Latos i Jan Szopiński, zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz i radni Rady Miasta Bydgoszczy: Kazimierz Drozd i Andrzej Młyński, a także przedstawiciele bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych i innych branż spółdzielczych. Symbolicznego odsłonięcia tablicy parku Bydgoskich Spółdzielców dokonali państwo Danuta i Medard Pulkowscy – członkowie bydgoskich spółdzielni od 1957 roku. – Bydgoscy Spółdzielcy zasłużyli sobie na park. Zbudowaliśmy 70 tysięcy lokali mieszkalnych dla 100 tysięcy bydgoszczan. To znaczące osiągnięcie – powiedział Tadeusz Stańczak, prezes Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Chylę czoła przed tym, co zrobiliście na rzecz rozwoju naszego miasta. Niech Park Bydgoskich Spółdzielców dobrze służy dzieciom i mieszkańcom Fordonu – zaznaczył podczas otwarcia poseł Szopiński. – Czuję zobowiązanie do działań na rzecz spółdzielców. Bez państwa działania nie byłoby współczesnej Bydgoszczy. Gratuluję parku i iście bajkowego placu zabaw – powiedział poseł Latos. Parlamentarzyści otrzymali od spółdzielców pamiątkowe medale. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz podkreślił, że ratusz na wielu obszarach będzie współpracować ze spółdzielniami. – Wszyscy chcemy jak najlepiej dla naszego miasta – powiedział.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 miesięcy temu

Pisowcy pierwsi zeby sie pokazac w przedsięwzięciu w ktorym nie brali udziału .

Michał
Michał
4 miesięcy temu

Adam, nie pierdol

Grzegorz
Grzegorz
4 miesięcy temu

Założę się, że za 2 tygodnie mało kto będzie na ten plac przychodził. Za daleko od bloków. Rodzicom nie będzie sie chciało a dzieci same nie przyjdą.

pierdzący
pierdzący
4 miesięcy temu

Tłuste kocury spółdzielcze z wypłatami miesięcznymi powyżej 20k+ złotych zrobiły park dla swoich wiecznie niedoinformowanych płatników. 😀

Ewa
Ewa
4 miesięcy temu

Brzydka komunistyczna nazwa parku .osiedle Bajka, to park mógłby się nazywać np.Park Jasia i Małgosi, albo Park krasnoludków nazwa mogla być związana z bajkami Przy ławkach mogły by być postacie z bajek ,w bocznych alejkach więcej ławek w lasku amfiteatr latem kino na powietrzu i leżaki, stoliki kawa napoje i lody .Chodzi tam na spacery duzo starszych i samotnych ludzi Bajka jest osiedlem emerytow i nowego młodego pokolenia z dziećmi Na szczytach bloków tez by można namalować postacie bajkowe
Całe osiedle powinno być związane z bajkami

Powiązane treści