Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 19
13C
Pt
10C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
9C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeFordońska będzie przebudowana. Zmiany obejmą okolice Outlet Center
Fordońska-BB
06.03.2018 | 22:58

Fordońska będzie przebudowana. Zmiany obejmą okolice Outlet Center

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na wykonanie prac na skrzyżowaniach w pobliżu centrum wyprzedażowego.

Na zdjęciu: Przebudowane poddane zostaną skrzyżowania z ulicami prowadzącymi w kierunku outletu.

Fot. BB

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowań Fordońska – Inflancka i Fordońska – Niewiteckiego. Zadanie wiąże się z realizacją nowego układu drogowego wokół powstającego Outlet Center.

Budowa nowego obiektu handlowego niesie za sobą konieczność zmian na skrzyżowaniach z drogami, prowadzącymi na parkingi wokół centrum. Część przebudowy układu wykona inwestor outletu – w jej ramach powstanie m. in. przedłużenie ulicy Inflanckiej i jej nowe połączenie z ulicą Pilicką oraz nowa droga dojazdowa wzdłuż ulicy Fordońskiej.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowi najemcy w Outlet Center. Budowa weszła w końcową fazę


ZDMiKP prowadzi obecnie postępowanie mające na celu wybranie wykonawcy przebudowy skrzyżowań ulicy Fordońskiej z ulicą Inflancką i ulicą Niewiteckiego. Zakres zmian w przypadku skrzyżowania z Inflancką obejmuje poszerzenie północnej jezdni ulicy Fordońskiej, odtworzenie warstwy ścieralnej w obrębie istniejącej jezdni, przebudowę chodników i dróg dla rowerów oraz zmiany w układzie sygnalizacji świetlnej. W przypadku skrzyżowania z Niewiteckiego planowany jest remont nawierzchni ulicy z wykonaniem poszerzeń i wybrukowań, przebudowa chodników i ciągu pieszo-rowerowego i budowa odcinków dróg dla rowerów.

Drogowcy poinformowali również o rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę mostu w ciągu ul. Mińskiej. Zwycięzcą została firma WANT z Tczewa, która zaproponowała najtańszą ofertę w wysokości 5,104 milionów złotych. W najbliższych dniach ma dojść do podpisania umowy z wykonawcą, który będzie miał osiem miesięcy na realizację zadania.

Powiązane treści