Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Fordoński skatepark zostanie odnowiony. Rozstrzygnięto przetarg

Dodano: 14.08.2020 | 12:09

Na zdjęciu: Skatepark na osiedlu Bohaterów wymaga odnowienia.

Fot. BB

Zdegradowany skatepark przy ulicy Piwnika-Ponurego w Fordonie nareszcie doczeka się modernizacji. Urząd miasta wybrał wykonawcę zadania.

Miejsce rekreacji na osiedlu Bohaterów przez lata było często użytkowane przez najmłodszych mieszkańców Fordonu. Obecnie na terenie skateparku znajdują się jedynie trzy przeszkody – reszta urządzeń ze względów bezpieczeństwa została zdemontowana. Starania o remont skateparku rozpoczęli okoliczni mieszkańcy, zgłaszając projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. W trakcie głosowania wsparło go blisko 700 bydgoszczan – zadanie zostało przekazane do realizacji.

Fordoński skatepark zostanie odnowiony. Rozstrzygnięto przetarg

Zobacz również:

Czytaj więcej o modernizacji skateparku w Fordonie

Po ponad roku oczekiwania, ratusz ogłosił zakończenie prac nad koncepcją inwestycji. Zgodnie z nią, na terenie przy ulicy Piwnika-Ponurego miały powstać zupełnie nowe, betonowe urządzenia do uprawiania akrobacji (Bank Ramp + Quarter Pipe, Bank Ramp, Funbox i Grindbox), a asfaltowa narzędzia placu miałaby także zostać wyłożona betonem. Obok skateparku miały powstać elementy małej architektury (dwie ławki, stojak na rowery, kosz na śmieci) oraz nowe oświetlenie. – Należy projektować skatepark wraz z infrastrukturą towarzyszącą w taki sposób, aby umożliwić jego dalszą rozbudowę w kolejnych etapach, w stronę boiska, np. o nieckę żelbetową – czytamy w dokumentacji projektowej zamówienia.

Pierwsze postępowanie na zaprojektowanie i wybudowanie nowych urządzeń fordońskiego skateparku zostało ogłoszone w lutym tego – zgłosił się w nim jeden chętny wykonawca. Firma Inż-Wod-Bud z Lublina zaproponowała 526 tysięcy złotych. Niestety, było to o prawie 200 tysięcy złotych więcej, niż zakładał ratusz. Ponowny przetarg został ogłoszony w drugiej połowie marca – zakres prac został ograniczony. 3 kwietnia poznaliśmy oferty wykonawców – tym razem wzięły w nim dwie firmy: ponownie Inż-Wod-Bud (tym razem proponując cenę 442 tysięcy złotych) oraz Techramps z Krakowa z propozycją cenową w wysokości 412 tysięcy złotych.

Przetarg został jednak unieważniony z powodu przekroczenia ceny ofert w stosunku do posiadanych przez miasto środków – urząd ustalił bowiem budżet zadania na 334 tysiące złotych. Następnie wydział inwestycji miasta wystosował pismo do wykonawcy koncepcji o jej poprawę – po jej otrzymaniu ratusz ogłosił kolejne postępowanie. Zmodyfikowany program inwestycji zakładał realizację nowych, betonowych przeszkód: Bank Ramp + Quarter Pipe, Bank Ramp, Funbox i Grindbox) i nowej nawierzchni. Z uwagi na ograniczenie kosztów, w porównaniu z pierwotną koncepcją nie powstanie nowe oświetlenie, ani elementy małej architektury.

W trzecim przetargu po raz kolejny zgłosiły się firmy Inż-Wod-Bud (tym razem proponując cenę 328 tysięcy złotych) oraz Techramps (proponując 334 tysiące złotych). Zgodnie z wczorajszą informacją z urzędu miasta, jako wykonawcę inwestycji wybrano Inż-Wod-Bud, który poza niższą ceną zaproponował tez dłuższy niż Techramps okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, skatepark ma zostać zmodernizowany do końca tego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments