Bydgoszcz
20C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 21 • L 19
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFordońskie kluby łączą siły. Wisła Fordon zagra w rundzie wiosennej
wisła fordon - st
27.02.2020 | 00:04

Fordońskie kluby łączą siły. Wisła Fordon zagra w rundzie wiosennej

Na zdjęciu: Piłkarze Wisły Fordon występowali na obiektach Zawiszy przy ulicy Sielskiej.

Fot. ST

KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon łączy się z Wisłą Fordon. Zmagający się z kłopotami organizacyjnymi klub występujący w klasie B ma zyskać nowe możliwości dzięki fuzji z prężnie działającą szkółką piłkarską.

Informacja o fuzji Wisełki i Wisły została ogłoszona 26 lutego. – Stało się to, na co wielu Fordoniaków czekało od dawna. Dwa fordońskie kluby KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon oraz Wisła Fordon łączą siły i będą od teraz grały pod wspólną nazwą – FKS Wisła Fordon. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które trzymały za nas kciuki. Drużyna seniorów zagra wiosną w lidze – poinformował klub.

KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon powstał w 2015 roku. Zespół skupił się na szkoleniu najmłodszych adeptów futbolu, rokrocznie poszerzając się o kolejne drużyny. Piłkarze Wisełki występowali w licznych turniejach, odnosząc w nich spore sukcesy. Największym z nich było zajęcie trzeciego miejsca przez rocznik 2008 w turnieju o puchar prezesa PZPN w 2019 roku. 

Wisła Fordon to klub z niespełna stuletnią tradycją. Został on reaktywowany w 2014 roku. Pod tego czasu zespół zawsze występował w klasie B, choć dwukrotnie był bliski awansu do wyższej ligi. W 2016 roku lepszy okazał się Dąb Potulice, a rok później – Zawisza Bydgoszcz, a Wisła ostatecznie zajmowała drugie miejsce w tabeli.

Fordońska drużyna zmagała się z problemami już na początku zeszłego roku. Wówczas Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej zawiesił jej licencję na występy w B klasie. Był to efekt problemów finansowych klubu. Pomocną dłoń wyciągnęli m.in. działacze Zawiszy Bydgoszcz, przez co klub uratował się przed zakończeniem działalności. Jednak po rundzie jesiennej trwającego zespołu znów pojawiły się problemy – działacze Wisły ogłosili, że wycofują się z rozgrywek.

Połączenie sił Wisełki i Wisły stwarza nowe możliwości rozwoju klubu. Wisełka zyska drużynę seniorską, a należy tez pamiętać, że fordoński zespół ma korzystać z odnowionego obiektu przy Piwnika-Ponurego (jego remont nadal jednak nie został ukończony). Klub w najbliższym czasie zamierza podać kolejne informacje na temat fuzji, ale na nie musimy jeszcze poczekać.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści