Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gala „Budowa na medal Pomorza i Kujaw” – poznaliśmy laureatów!

Dodano: 13.11.2017 | 15:50

Podsumowano XX edycję konkursu "Budowa na medal Pomorza i Kujaw"

Na zdjęciu: Atrium Park bydgoskiego dewelopera Arkada Invest zdobył jedną z nagród

Fot. LG/archiwum

Dziś w hotelu Holiday Inn ogłoszono laureatów plebiscytów Budowa na Medal i Wnętrze Roku, organizowanego przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa.

W gali, prowadzonej przez Marka Jankowiaka, wzięli udział przedstawiciele deweloperów i firm budowlanych, a także poseł na Sejm RP Piotr Król oraz przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich. Prowadzący odczytał także list od ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Bogusław Stroszejn, przewodniczący kapituły konkursowej zauważył, że coraz więcej prac nominowanych do nagród to inwestycje realizowane poza terenem województwa.

– Poziom rywalizacji jest coraz wyższy, w dodatku są one wytworem nowoczesnych rozwiązań technologicznych – powiedział Stroszejn.

Zastępca wojewody kujawsko-pomorskiego Józef Ramlau w swoim wystąpieniu podkreślił zalety położenia województwa, które staje się poważnym atutem firm budowlanych z regionu.

– Walory estetyczne zostają na długie lata. Ważnym plusem tego typu spotkań jest to, że środowisko się konsoliduje. Kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy odnoszą sukcesy. Położenie w centrum kraju jest naszym ogromnym atutem. Zaczynamy z tego korzystać – stwierdził Ramlau.

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski poruszył istotną dla rynku budownictwa kwestię spadającego bezrobocia. Liczne przetargi, głównie na inwestycje realizowane przy udziale dofinansowania unijnego, są unieważniane ze względu na przekroczenie zakładanego budżetu przez wszystkie oferty składane przez wykonawców.

– Zmniejszająca się stopa bezrobocia sprawia, że zaczynają się problemy na rynku pracy. Mamy sygnały od firm, że brakuje im „rąk do pracy”. Zróbcie wszystko, aby te kłopoty nie odbiły się na jakości budownictwa – zaznaczył przedstawiciel samorządu województwa.

Poseł Piotr Król, który wręczył nagrody w kilku kategoriach, zwrócił uwagę na to, że tegoroczna gala odbyła się w budynek hotelu Holiday Inn, który został uhonorowany tytułem Budowa na medal w 2011 roku. Przedstawiciel Parlamentu wręczył członkom kapituły konkursu – Januszowi Polakowi i Józefowi Gramzie – ryciny z wizerunkiem Sejmu.

LISTA NAGRODZONYCH

Kategoria budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne:

Budizol Sp. z o.o. S.K.A (Włocławek) za budynek wielorodzinny Sprzeczna 4 w Warszawie

Budlex Sp. z o. o. (Toruń) za realizację „Nad Starym Kanałem” przy ul. Wrocławskiej w Bydgoszczy

Kategoria budownictwo mieszkaniowe apartamentowiec:

– Arkada Invest Sp. z o. o. (Bydgoszcz) za Atrium Park przy ul. Gajowej w Bydgoszczy

– APRO Investment Sp. z o. o. (Toruń) za „Wozownia Apartamenty Jakuba” w Toruniu

Kategoria budownictwo mieszkaniowe osiedle:

 Interbud SA i Budstol Sp. z o. o. (Bydgoszcz) za kompleks „Awangarda III” przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy

 Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa (Bydgoszcz) za kompleks „Ptasie Ogrody” przy ul. Gołębiej

Kategoria budownictwo użyteczności publicznej:

– PW EBUD-Przemysłówka Sp. z o. o. (Bydgoszcz) za realizację Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Bora-Komorowskiego w Bydgoszczy (podkategoria szkolnictwo, służba zdrowia, kultura)

– PPHU Orion Krzysztof Pazdan (Żnin) za budowę Leśnego Domu Seniora w Piastowie (podkategoria szkolnictwo, służba zdrowia, kultura)

– PKOB Wegner (Trzemeszno) za budowę hali widowiskowo-sportowej w Mroczy (podkategoria obiekty sportowe, rekreacyjne, turystyczne)

– Alstal Sp. z o. o. Sp. k. (Jacewo) za realizację Centrum Zarządzania Siecią dla Tauron S. A. we Wrocławiu (podkategoria obiekty administracyjno – biurowe) 

– Budizol Sp. z o. o. S. K. A. (Włocławek) za realizację Hotelu Indigo w Warszawie (podkategoria obiekty hotelowo-gastronomiczne)

Kategoria budownictwo użyteczności publicznej – ekologia:

Promont Bujak Sp. z o. o. Sp. k. (Bydgoszcz) za realizację kotłowni i stacji uzdatniania wody w Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach

Kategoria budownictwo inżynieryjne:

– PBDiM Kobylarnia i Mirbud za realizację obwodnicy Inowrocławia

Nagroda WNĘTRZE ROKU powędrowała do rąk PPHU Orion ze Żnina za Leśny Dom Seniora w Piastowie (kategoria służba zdrowia) oraz firmy Budizol za Hotel Indigo w Warszawie (kategoria wnętrze w obiektach modernizowanych, objętych ochroną konserwatorską).