Bydgoszcz
3C
Opady
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeGmina Osielsko rozstrzygnęła przetargi na budowę dróg. Znamy terminy prac
leśna osielsko remont
10.12.2018 | 13:45

Gmina Osielsko rozstrzygnęła przetargi na budowę dróg. Znamy terminy prac

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Urząd Gminy Osielsko

7 grudnia urząd gminy rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac na ulicy Karpackiej w Niwach, Niedźwiedziej w Osielsku oraz Nowowiejskiej w Jarużynie.

Postępowanie, które miało wyłonić wykonawców inwestycji drogowych na terenie gminy Osielsko, rozpoczęło się 30 października. 21 listopada nastąpiło otwarcie ofert – jak się okazało, propozycje wykonawców przewyższały zakładany przez gminę budżet.


CZYTAJ TAKŻE: W Osielsku powstanie park handlowy


Chęć podjęcia się prac na Karpackiej w Niwach wyraziła tylko jedna firma – Betpol z Bydgoszczy. Swoje usługi wyceniła na 7,98 miliona złotych – gmina przeznaczyła na ten cel 7,18 miliona. Do przetargu na Niedźwiedzią zgłosiły się: Euro-System Trans (zaproponował cenę 699 tysięcy złotych), Brukbud (519 tysięcy), Kompleks-Bud (539 tysięcy), Max (651 tysięcy), Probid (614 tysięcy), Betpol (647 tysięcy) i konsorcjum Affabre-RenDrog (596 tysięcy). Gmina chciała przeznaczyć na ten cel 440 tysięcy. Budowy Nowowiejskiej w Jarużynie chce podjąć się Betpol (827 tysięcy) i Kompleks-Bud (652 tysięcy). Te oferty także znacznie przewyższyły budżet gminy na ten cel, ustalony na 285 tysięcy złotych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Drogie drogi. Poznaliśmy oferty wykonawców na budowę ulic w gminie Osielsko


Radni gminy na ostatniej sesji jednogłośnie wyrazili zgodę na zmiany w budżecie na 2018 rok oraz wieloletniej prognozy finansowej. Pozwoliło to wyłonić firmy, które zajmą się inwestycjami. Tu nie było niespodzianek – przetarg na przebudowę Karpackiej w Niwach wygrał Betpol, na Niedźwiedzią – Brukbud (złożył najtańszą spośród siedmiu ofert – warto dodać, że propozycja firmy Probid z Olimpina została odrzucona), a na Nowowiejską – Kompleks-Bud, który zaoferował wykonanie drogi za blisko 200 tysięcy złotych mniej niż Betpol.

Ważną informacją dla mieszkańców są planowane terminy rozpoczęcia i zakończenia prac. Ulica Karpacka na odcinku od Ostromeckiej do Centralnej ma być wykonana (bez warstwy ścieralnej) ma być wykonana do 28 czerwca 2019 roku. Całość robót ma zostać wykonana do 15 października 2019 roku. Natomiast Niedźwiedzia i Nowowiejska mają być zrobione do 20 maja 2019 roku.


Powiązane treści