[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Drogie drogi. Poznaliśmy oferty wykonawców na budowę ulic w gminie Osielsko

Dodano: 22.11.2018 | 11:31

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SG

Poznaliśmy oferty wykonawców, którzy są zainteresowani wykonaniem prac na ulicy Karpackiej w Niwach, Niedźwiedziej w Osielsku oraz Nowowiejskiej w Jarużynie.

Przetarg na wykonanie robót budowlanych ogłoszono 30 października. Prace w Niwach miały objąć realizacje nawierzchni asfaltowej o szerokości 5,5 metra. Obok ulicy powstanie ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej oraz chodniki z kostki betonowej. W związku z tym, że Karpacką poruszają się autobusy linii międzygminnej nr 93, wykonawca zbuduje zatoki autobusowe o nawierzchni z kostki kamiennej. Budowa Niedźwiedziej obejmuje natomiast realizację pieszojezdni z kostki betonowej wraz z wyniesionym skrzyżowaniem z ulicą Rysią. Ulica (wraz z Rysią i Zajęczą) zyska także oświetlenie. Nowowiejska będzie za to mieć nawierzchnię asfaltową o szerokości 4,5 metra – w ramach budowy postawionych zostanie sześć lamp oświetlających drogę.


CZYTAJ WIĘCEJ: Gmina Osielsko planuje budowę dróg. Prace w Niwach i Jarużynie


Postępowanie, które miało początkowo trwać do 14 listopada, ostatecznie zakończyło się wczoraj (21 listopada). Zamówienie było podzielone na części – wykonawcy mogli zgłaszać się np. budowy tylko jednej z ulic. Chęć podjęcia się prac na Karpackiej w Niwach wyraziła tylko jedna firma – Betpol z Bydgoszczy. Swoje usługi wyceniła na 7,98 miliona złotych – gmina przeznaczyła na ten cel 7,18 miliona.

Do przetargu na Niedźwiedzią zgłosiły się: Euro-System Trans (zaproponował cenę 699 tysięcy złotych), Brukbud (519 tysięcy), Kompleks-Bud (539 tysięcy), Max (651 tysięcy), Probid (614 tysięcy), Betpol (647 tysięcy) i konsorcjum Affabre-RenDrog (596 tysięcy). Gmina chciała przeznaczyć na ten cel 440 tysięcy. Budowy Nowowiejskiej w Jarużynie chce podjąć się Betpol (827 tysięcy) i Kompleks-Bud (652 tysięcy). Te oferty także znacznie przewyższają budżet gminy na ten cel, ustalony na 285 tysięcy złotych. Teraz decyzja o ewentualnym zwiększeniu finansowania bądź unieważnieniu postępowania należy do gminy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Będą zmiany w komunikacji podmiejskiej na terenie gminy Osielsko?