Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 14 • L 12
18C
Czw
21C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
19C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHanna Bakuniak może zostać Zawodniczką Roku w światowym plebiscycie pływackim. W sobotę zobaczymy ją na zawodach w Bydgoszczy [GŁOSOWANIE]
Hanna Bakuniak Bydgoszcz
06.11.2018 | 11:05

Hanna Bakuniak może zostać Zawodniczką Roku w światowym plebiscycie pływackim. W sobotę zobaczymy ją na zawodach w Bydgoszczy [GŁOSOWANIE]

Głosowanie odbywa się na stronie World Open Water Swimming Association.

Na zdjęciu: Hanna Bakuniak jest rekordzistką świata w zimowym pływaniu na dystansie jednego kilometra.

Fot. archiwum prywatne

Hanna Bakuniak, rekordzistka świata w zimowym pływaniu, została kandydatką do tytułu Zawodniczki Roku w plebiscycie Światowego Stowarzyszenia Pływania na Wodach Otwartych.

22-letnia bydgoszczanka znalazła się w gronie piętnastu pływaczek z całego świata, które zostały nominowane do tej nagrody przez WOWSA, czyli World Open Water Swimming Association. Polskę obok zawodniczki Polish Ogrodnik Team reprezentuje też o dwa lata młodsza łodzianka i zarazem koleżanka z zespołu Aleksandra Bednarek. Bakuniak doceniono zarówno za osiągnięcia w zimowym pływaniu – w styczniu w Niemczech pobiła rekord świata na dystansie kilometra podczas Ice Swimming Aqua Sphere German Open, a następnie w Tallinie została multimedalistką mistrzostw świata, sięgając między innymi po złoto na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Z kolei nieco ponad dwa miesiące temu przepłynęła liczący ponad 30 kilometrów kanał Catalina u zachodnich wybrzeży USA w czasie nieco ponad dziesięciu godzin.

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej WOWSA – LINK DO GŁOSOWANIA. Wybór Zawodniczki Roku potrwa do południa czasu kalifornijskiego 1 stycznia 2019 roku. Tego samego dnia na portalu Daily News of Open Water Swimming zostaną ogłoszone oficjalne rezultaty. W plebiscycie WOWSA można wybierać również Zawodnika Roku, Wydarzenie Roku oraz Wyczyn Roku.

Hanna Bakuniak dzięki swoim tegorocznym wyczynom została powołana do kadry narodowej na przyszłoroczne mistrzostwa świata w zimowym pływaniu, które odbędą się w rosyjskim Murmańsku. Z kolei już w sobotę zarówno Bakuniak, jak i Aleksandrę Bednarek będzie można oglądać w Bydgoszczy podczas rywalizacji na Brdzie – w okolicach Wyspy Młyńskiej rozegrane zostaną po raz pierwszy w historii zawody Ice Swimming Bydgoszcz Festival.

 


Powiązane treści