7C
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGrała piłkarska IV liga. BKS i Chemik przegrały swoje mecze [ZDJĘCIA]
Kamil Mosek, Bartosz Czerwiński
13.09.2021 | 12:10

Grała piłkarska IV liga. BKS i Chemik przegrały swoje mecze [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Piłkarze Wdy Świecie (czerwone koszulki) wygrali na Sielskiej z Budowlanym KS Bydgoszcz.

To nie była udana szósta kolejka gier dla bydgoskich drużyn występujących w IV lidze. Zarówno Chemik Moderator, jak i Budowlany KS doznały porażek.

BKS jest na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Zespół trenera Dariusza Porbesa w tej kolejce na własnym boisku przegrał z Wdą Świecie, tracąc aż sześć goli.

IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – RUNDA JESIENNA – SEZON 2021/2022 – 6 KOLEJKA – 11.09.2021 R.
BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – WDA ŚWIECIE 0:6 (0:3)
Bramki: Jakub Ratkowski 17′, 42′, Damian Rybacki 21′, Paweł Słaby 67′, Gabriel Santos Feliciano 71′, Bartosz Czerwiński 74′

BUDOWLANY KS: Araśniewicz – Włodarczyk (46′ Czajkowski), M. Kostkowski, Szalla, Kajko – Basistyi – J. Nowak (78′ Jakielaszek), Mosek, Januszewski, Chruścicki (81′ M. Dąbek) – R. Kostkowski (59′ Ł. Burkiewicz).

WDA: Szabłowski – Widz, Adamczyk, Słaby, Frankiewicz (64′ Safian) – Ratkowski (64′ Graczyk), Wenerski, Czerwiński (75′ Stanicki), Maliszewski, Rybacki (56′ Kułakowski) – Santos Feliciano (75′ Topór).

Sędziował: Łukasz Damski (Tryszczyn).
Żółte kartki: Widz, Adamczyk (Wda).

Goście już do przerwy prowadzili różnicą trzech goli. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jakub Ratkowski, a raz Damian Rybacki. Po przerwie, przyjezdni dołożyli kolejne trzy bramki. Araśniewicza pokonali Paweł Słaby, Bartosz Czerwiński i Gabriel Santos Feliciano, który także w pierwszej połowie mógł skierować piłkę do siatki gospodarzy, jednak uderzył ponad bramką. Wda wygrała piąty mecz w tym sezonie i jest wiceliderem tabeli. Bydgoski zespół z kolei, obok Chełminianki i Pomorzanina Toruń jeszcze jest bez zwycięstwa i aktualnie zamyka tabelę.

Porażki w weekend doznała także druga bydgoska drużyna. Chemik Moderator przegrał na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska 1:3, co było drugą porażką z rzędu zespołu Wiktora Osińskiego. Siedem goli padło w Pakości, gdzie Notecianka wygrała z Lechem Rypin 4:3, a sześć we Włocławku. Starcie Lidera z Chełminianką zakończyło się podziałem punktów. Swój mecz w Aleksandrowie Kujawskim zremisował także wspomniany już Pomorzanin, a pierwsze punkty w tym sezonie stracił lider. Unia Solec Kujawski bezbramkowo zremisowała z Włocłavią, punktami podzieliły się także Sportis Łochowo i Pogoń Mogilno. Komplet punktów z Inowrocławia wywiozła Sparta Brodnica, trzy punkty do dorobku dopisał także Start Pruszcz po wygranej z Unią Gniewkowo.