Na zdjęciu: Zbigniew Boniek podsycił plotki o dołączeniu Grzegorza Zengoty do Polonii.
Fot. Stanisław Gazda/archiwum
Czy Grzegorz Zengota dołączy do Abramczyk Polonii Bydgoszcz? To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie kibice klubu z ul. Sportowej. Teraz dyskusję dodatkowo wzmocnił Zbigniew Boniek.
Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej, który przyjaźni się z Tomaszem Gollobem i wspiera odbudowę bydgoskiej Polonii, lubi prowokować na Twitterze. Tym razem zapytał, gdzie w następnym sezonie będzie jeździł Grzegorz Zengota. Część kibiców odpowiadała, że w Polonii Bydgoszcz, a inni – że w Rybniku. To właśnie spadkowicz z PGE Ekstraligi miał w ostatnich dniach złożyć Zengocie znacznie korzystniejszą ofertę niż Polonia, o czym informował Przegląd Sportowy.
Na zaczepkę Bońka zareagował też sam Zengota, pytając, czy o czymś nie wie. Chwilę później żużlowiec zdradził, że decyzja zapadnie w środę, a Boniek dodał, że „o 8:30”. Taką konwersację fani natychmiast odebrali jako sugestia, że Zengota jednak będzie jeździł na Sportowej.
Decyzja zapadnie w środę😊
— Grzegorz ZENGOTA (@ZengiRacing) November 2, 2020
W minionym sezonie 32-latek wrócił na tor po prawie dwuletniej przerwie i w trzech meczach Abramczyk Polonii zanotował średnią biegopunktową 2,071, walnie przyczyniając się do utrzymania w eWinner I lidze. Obecnie pozostaje bez pracodawcy, ale w najbliższych godzinach powinniśmy poznać jego klub na nowy sezon.
W rozpoczętym już okienku transferowym doszło już do kilku ciekawych ruchów. Abramczyk Polonia potwierdziła sprowadzenie Adriana Gały. Wiktor Kułakow i Jakub Jamróg wybrali za to jazdę dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk, co czyni drużynę znad morza jednym z faworytów zbliżających się rozgrywek. Za to Daniel Kaczmarek zamienił Tarnów na Ostrów Wielkopolski. W PGE Ekstralidze najważniejszym ruchem jest przejście Dominika Kubery z Fogo Unii Leszno do Motoru Lublin.
W sezonie 2021 formację seniorską Abramczyk Polonii Bydgoszcz tworzyć będą na pewno Andreas Lyager, David Bellego i wspomniany Gała. Z klubem łączeni są też Niels K. Iversen, Wadim Tarasenko czy – to w razie niepowodzenia rozmów z Zengotą – Paweł Miesiąc.
Dodaj komentarz