[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Hala Targowa znów będzie otwarta! Niedługo rozpocznie się prezentacja stoisk

Dodano: 12.08.2022 | 11:17

Na zdjęciu: Jeszcze w tym roku Hala Targowa zostanie otwarta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Modernizacja Hali Targowej dobiega końca. Jeszcze w tym roku będzie można ją odwiedzić.

Hala Targowa znajduje się na rogu ulic Podwale i Magdzińskiego. Powstała ona w latach 1904-1906. Wzniesiono ją w okresie, kiedy społeczeństwo zaczęło przywiązywać większą wagę do zachowywania standardów higienicznych. Zadaszona hala miała pomóc w utrzymaniu higieny w handlu spożywczymi artykułami. Początkowo dopuszczano w niej sprzedaż wyłącznie mięsa i owoców morza. Inne produkty można było wtedy nabyć na targach odbywających się na otwartych placach. Każdego dnia początek i koniec czasu handlowego obwieszczał dźwięk dzwonu. Na przełomie wieków popularność hali zaczęła podupadać.

Teraz Hala Targowa stanie się miejscem, w którym będzie można spotkać się przy jedzeniu z różnych części świata w akompaniamencie muzyki. Pojawią się też rzemieślnicze browary i autorskie koktajle. Założono, że hala ma się opierać na trzech filarach – gastronomii, handlu i funkcji kulturalnej.

Zostały już zakończone prace związane z siecią elektryczną, instalacją wodno-kanalizacyjną oraz klimatyzacją i wentylacją. Wylano również nową posadzkę i zbudowano 400-metrową antresolę z windą. Wyremontowana została również zewnętrzna część budynku. Mury zostały odnowione, oczyszczone i zabezpieczone. Zrewitalizowano również dach i wymieniono na nim świetliki. Do całkowitego wykończenia budynku brakuje jeszcze tylko aranżacji, która będzie miała wpływ na wygląd całego budynku.

Na parterze znajdzie się otwarta, wspólna przestrzeń gastronomiczna z dwunastoma lokalami po bokach hali. Pojawi się tam również cocktail bar ze sceną dla muzyków. Na tym samym poziomie ma się znaleźć też ekobazar ze świeżymi owocami i warzywami oraz pieczywem.

Antresola ma natomiast być miejscem z dwoma kawiarniami i miejscem do nauki z multimedialnymi elementami oraz centrum szkoleniowym. Mają się tam odbywać również kursy gotowania i cukiernictwa.

W Hali Targowej mają się znaleźć łącznie 4 strefy eventowe. Dwie pojawią się na parterze i po jednej na poziomach -1 i +1. Na najniższym poziomie powstanie również strefa handlowa.

Rewitalizacja Hali Targowej obejmuje również jej zewnętrzną część. Na placu między halą a Kubrykiem ma pojawić się plaża z leżakami oraz ogródki. Planowane są tam kina letnie i koncerty, dlatego znajdzie się tam również scena.

Wyremontowana Hala Targowa ma być magnesem dla Starego Miasta. Co ważne, nie ma być konkurencją dla działających już lokali, ale ich wzbogaceniem. Będzie to kolejny po Młynach Rothera zabytkowy obiekt, któremu zostanie przywrócona funkcjonalność i właściwa ekspozycja.

Remont Hali Targowej został opóźniony przez pandemię. – Dzisiaj dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość. Modernizacja Hali Targowej nie należy do prostych projektów. Trafiliśmy również na niełatwe czasy, w których przyszło nam realizować to przedsięwzięcie – mówią najemcy hali.

Na fanpage’u Hala Targowa Bydgoszcz – nowa rzeczywistość niedługo rozpocznie się prezentacja restauracji i barów. Otwarcie obiektu jest planowane na grudzień 2022 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 miesiąc temu

Jak zwykle mało transparentne działanie.Czekacie na podziwianie? Przecież chyba się składamy razem na tą inwestycję.