Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ilu bydgoszczan kupiło Bilet Nowego Pasażera? ZDMiKP podaje dane

Dodano: 03.11.2023 | 17:19

Na zdjęciu: ZDMiKP podało, ilu nowych pasażerów przyciągnęła specjalna promocja.

Fot. Alicja Chrobak

W drugiej połowie października Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prowadził sprzedaż Biletów Nowego Pasażera. Była to specjalna oferta dla osób, które w tym roku nie korzystały z biletów okresowych. Wiemy, ilu pasażerów skusiło się na promocję.

Po kilku latach przerwy, ZDMiKP wrócił do pomysłu specjalnej oferty dla osób, które w ostatnim czasie nie korzystały regularnie z komunikacji publicznej. Od 16 do 31 października mieszkańcy, którzy w tym roku lub wcale nie dokonały zakupu biletu okresowego (z wyłączeniem biletów 14-dniowych) będą mogli kupić bilet 90-dniowy imienny, zwany „biletem nowego pasażera”. Kosztował on albo 157 złotych (normalny), albo 78,5 złotych (ulgowy).

Po zakończeniu oferty, ZDMiKP podzielił się statystykami sprzedanych biletów. – Z promocji skorzystało aż 889 osób. To prawdziwy rekord – przekonuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców. I dodaje, że w 2016 roku gdy bilety sprzedawane były przez miesiąc, z promocji skorzystało tylko ponad 800 osób.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tramwa
Tramwa
5 miesięcy temu

Chwalić to można się gdyby to było 8tys pasażerów a 800 to ledwie dodatkowe 4 autobusy przegubowe wypełnione a nie wiadomo ilu z tych ludzi kupiło bilet bo tani a będą korzystać sporadycznie w razie awarii itp.

Anna
Anna
5 miesięcy temu

Powinny być sprzedawane dłużej