Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trasa rowerowa Bartodzieje – Śródmieście. Jest chętny na wykonanie projektu

Dodano: 11.01.2024 | 13:02

Na zdjęciu: Przy ulicy Skłodowskiej-Curie powstaną pasy rowerowe.

Fot. Nikodem Mulczyński

Jest chętny do wykonania projektu infrastruktury rowerowej od ulicy Łęczyckiej przez Marii Skłodowskiej-Curie, Moniuszki, Sieńki, Markwarta, Krasińskiego do Gdańskiej.

Po fiasku przetargu na projekt i budowę zapowiadanej od lat infrastruktury rowerowej łączącej Bartodzieje z centrum miasta, ZDMiKP zdecydował się na ogłoszenie postępowania na sam projekt inwestycji. Dziś (11 stycznia) poznaliśmy jedyną jak się okazało ofertę na to zadanie – firma Infra – Centrum Doradztwa z Warszawy zaproponowała wykonanie zadania za 1,205 miliona złotych. Mieści się tym samym w budżecie drogowców, określonym na 1,228 miliona.

Termin wykonania dokumentacji to 15 miesięcy. Później ZDMiKP będzie mógł ogłosić przetarg na przeprowadzenie prac budowlanych, które jednak najwcześniej rozpoczną się dopiero w 2025 roku.

Realizacja trasy rowerowej Bartodzieje – Centrum to spore zadanie, obejmujące budowę infrastruktury przy ulicy Łęczyckiej (po wschodniej stronie ma powstać ciąg pieszo-rowerowy oraz osobna droga rowerowa); Skłodowskiej-Curie, Moniuszki (zaplanowano pasy rowerowe – przy rondzie Skrzetuskim ciągi rowerowe zostaną wyprowadzone poza skrzyżowanie i będą przebiegać przy chodnikach) – na skrzyżowaniu z Ogińskiego powstanie przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy po stronie południowej (Focusa i biurowców). Przy Sieńki przebudowana zostanie istniejąca infrastruktura.

Przy Markwarta, od strony parku Witosa powstanie droga dla rowerów; przebudowany zostanie też chodnik. ZDMiKP zastrzega jednak, że obowiązkiem projektanta będzie przeanalizowanie możliwości zaprojektowania na całej długości kontrapasa rowerowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Macias
Macias
3 miesięcy temu

Czy ulicą Skłodowskiej-Curie i Moniuszki w Bydgoszczy jest tyle miejsca, żeby wyłuskać ścieżkę rowerową? Wydaje mi się, że nie. Chyba, że ma to się odbyć kosztem pasa jezdni (?)

Tomas
Tomas
3 miesięcy temu

Tylko nie kontrapasy.! Ostatni widziałem środmieście po tych cudownych zmianach – to jakas porażka.

Grzegorz
Grzegorz
20 dni temu

Tylko kontrapasy bo po taniosci jest i idzie przytulic kaske – bo prawie nic nie trzeba robic.a ,ze auta beda w korkach stac… kogo to obchodzi.pamietajcie o tych „pomyslach” przy wyborach