Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 10 • L 9
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - RegionInowrocławski ZEC z ważnymi certyfikatami. „Są efektem konsekwentnie wprowadzanej strategii ekologicznej”
Zakład Energetyki Cieplnej-Inowrocław_Nadesłane
31.01.2018 | 09:53

Inowrocławski ZEC z ważnymi certyfikatami. „Są efektem konsekwentnie wprowadzanej strategii ekologicznej”

Certyfikaty wydał Instytut Certyfikacji Emisji Budynków w Krakowie.

Na zdjęciu: Inowrocławski zakład otrzymał klasę "A" i znak "NO SMOG".

Fot. Nadesłane

Inowrocławski Zakład Energetyki Cieplnej uzyskał renomowane certyfikaty, które potwierdzają, że oferowane przez spółkę ciepło jest w pełni ekologiczne i przyczynia się do niskiej emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Analizy zostały przeprowadzone przez Instytut Certyfikacji Emisji Budynków w Krakowie. Wynika z nich, że ZEC nie stwarza zagrożenia przekroczeń dopuszczalnych stężeń szkodliwych substancji w powietrzu w strefie przebywania ludzi. Certyfikację poprzedziło badanie i ocena budynków, którą przeprowadziła Izba Gospodarcza „Ciepłownictwo Polskie”.

Inowrocławski zakład otrzymał klasę „A” i znak „NO SMOG”. Oznacza to, że ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej oraz obiekty podłączone do niej, nie stwarzają zagrożenia dla ludzi i środowiska w zakresie niskiej emisji zanieczyszczeń do powietrza. Chodzi o substancje niebezpieczne dla człowieka: pyły zawieszone, rakotwórczy benzo(a)piren i dwutlenek węgla.

Znak „No SMOG” umieszczony na budynku jest dowodem, że jest on przyjazny środowisku, nie emituje smogu i korzysta z ekologicznego ciepła. Z takich oznaczeń będą mogli skorzystać również odbiorcy ciepła z ZEC oraz jednostki organizacyjne samorządu miejskiego korzystający z miejskiej sieci ciepłowniczej. Przyznane certyfikaty są potwierdzeniem, że każdy obiekt, który jest lub będzie podłączony do miejskiej sieci, gwarantuje ograniczenie niskiej emisji w Inowrocławiu, a ciepło z tego źródła jest bezpieczne dla ludzi, jak i atmosfery.

Certyfikaty są efektem konsekwentnie wprowadzanej w ZEC strategii ekologicznej – mówi Piotr Pawlak, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. – Korzystamy z opału najwyższej jakości spełniającego restrykcyjne normy. Mamy system najnowocześniejszej filtracji. Konsekwentnie modernizujemy sieć ciepłowniczą. Dzięki tym działaniom Inowrocław należy do programu „Ciepło systemowe”, oddychamy czystym powietrzem, dużo mniej zanieczyszczonym niż w innych polskich miastach. Uzyskanie renomowanych certyfikatów potwierdza słuszność obranej przez nas drogi. Wszystkich odbiorców ciepła z ZEC zapraszamy po informacje, jak uzyskać od nas możliwość umieszczenia certyfikatu „NO SMOG” na swoim budynku. Natomiast tych, którzy jeszcze nie korzystają z ciepła z ZEC namawiam, by jak najszybciej przyłączyli się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Płyną z tego same korzyści – kończy prezes.


Podobne wpisy

Powiązane treści