Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONFotorelacjeIrena Santor na uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim [ZDJĘCIA]
01.05.2023 | 08:43

Irena Santor na uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Marek Chełminiak

W czwartek w urzędzie marszałkowskim Irena Santor odebrała tytuł Honorowego Obywatela Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Następnie po uroczystej ceremonii  w Teatrze im. Wilama Horzycy odbył się benefis artystki, który poprowadził Artur Andrus.

Na scenie wystąpili: Krzysztof Cugowski, Katarzyna Groniec, Krzysztof Iwaneczko, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Grupa MoCarta, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Herdzin, Organek, Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, Zoja Syguda i Małgorzata Walewska.

Podczas benefisu Pani Irena dużo mówiła zarówno o Bydgoszczy jak i Toruniu. Wspominała czasy, gdy mieszkała w Solcu Kujawskim. Wówczas, wraz z rodzicami, często bywała u krewnych, którzy mieszkali w obu miastach. Od tego czasu do obu czuje wielki sentyment ale najbardziej związana czuje się z Solcem Kujawskim, który jako pierwszy wybrał ją na swoją Honorową Obywatelkę.

Opowiadała też o piosence „Bydgoszcz jedyne miasto moje”, do której – mimo upływu lat – nadal czuje wielki sentyment. Do zaśpiewania jej i jeszcze trzech innych utworów namówiła ją Ola Obarska, znana bydgoska aktorka, śpiewaczka operetkowa, librecistka, reżyserka teatralna, felietonistka i autorka tekstów.

Jeśli chodzi o benefis, to wśród wykonawców nie zabrakło bydgoszczan. Wśród nich byli między innymi muzycy z bydgoskiej Akademii Muzycznej, z Krzysztofem Herdzinem na czele, a wśród wokalistów znakomicie wypadł Krzysztof Iwaneczko – wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów, absolwent i wykładowca wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Tekst i zdjęcia: Marek Chełminiak

0 0 votes
Article Rating
Wojciech Szczapa Romanowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments