Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ITD skontrolowała autobusy miejskie w Bydgoszczy. Kolejny zabytek wycofany z ruchu

Dodano: 13.02.2024 | 20:29

Na zdjęciu: Nowsze bydgoskie autobusy miejskie bez problemu przeszły badania techniczne.

Fot. ITD

Inspekcja Transportu Drogowego miała pracowity początek tygodnia. Zbadała ona aż 93 autobusy miejskie na terenie pięciu największych miast województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas bydgoskich „łowów” po raz kolejny poddano kontroli autobus zabytkowy, tym razem kursujący na linii 89. Ikarus nie przeszedł jej pomyślnie.

12 i 13 lutego inspektorzy transportu drogowego skontrowali autobusy należące do głównych przewoźników drogowych realizujących komunikację miejską w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu i we Włocławku. Pojazdy były kierowane na miejsca kontroli wyposażone w sprzęt diagnostyczny, gdzie inspektorzy szczegółowo badali układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ekologię (zadymienie spalin i wycieki płynów eksploatacyjnych).

W celu uniknięcia utrudnień dla pasażerów, inspektorzy działali poza godzinami porannego szczytu a pojazdy poddawane były wstępnej kontroli po zakończeniu przewozów pasażerów – zapewnia ITD.

W trakcie działań skontrolowano 93 autobusy i tylko w dwóch przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne. W pierwszym przypadku powodem zatrzymania były usterki oświetlenia – drugi przypadek po raz kolejny dotyczył autobusu zabytkowego jeżdżącego w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu ITD wycofała z ruchu Volvo kursujące na linii 79. Tym razem kontroli poddano Ikarusa należącego do przewoźnika Bydgoski Ikarus. Wykryto w nim m.in. usterki układu hamulcowego czy układu elektrycznego oraz ujawniono skorodowaną kratownicę pojazdu.

Niesprawny autobus został wycofany z ruchu i odjechał za pomocą specjalistycznego sprzętu – holownika należącego do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Kontrole pojazdów na stacji kontroli w Fordonie, przy ulicy Nila wzbudziły emocje: jeden z kierowców przewoźnika Mobilis wjechał pojazdem na pobliską ulicę Witeckiego, co wzbudziło zdziwienie mieszkańców osiedla Bohaterów.

Pozytywne wyniki przeprowadzonej akcji świadczą o tym, że cyklicznie prowadzone przez inspektorów działania, mające na celu kontrolę jakości taboru, przyczyniają się do wzrostu poziomu zarówno bezpieczeństwa jak i komfortu podróżujących pasażerów. Tym razem inspektorzy dają szkolną ocenę 5 minus – oby tak dalej – podkreśla ITD.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarmir
Jarmir
2 miesięcy temu

Ale co to znaczy, że wycofany? Jak straż miejska skontroluje, że pałę w kopciuchu śmieciami, to też mi kocioł wycofają z użycia czy dop… karę?
No to proszę udać się do odpowiedzialnych za ten stan i finansowo dotkliwie ukarać!

zzzzz
zzzzz
2 miesięcy temu

Szkoda, że te oldtimery tyrają normalnie na liniach. Pomijając utrudnienia dla mieszkańców (nie są niskopodłogowe, mniej dynamiczne itd.) to jest ich zwyczajnie szkoda, bo będą krócej żyć, a tak to mogłyby nas latami jeszcze na różnych zlotach cieszyć.

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Prezydent pewnie zadowolony!!podstawić pod dom prezydenta

Artur
Artur
2 miesięcy temu

W glowach sie nowobogackim europejczykom poprzewracalo, jeszcze niedawno chodzili srać za chałupę, teraz szanowne państwo wszedzie czują smog????