Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z Bocianowa do reprezentacji Polski. Zobacz reportaż o korzeniach Jacka Góralskiego [WIDEO]

Dodano: 13.06.2022 | 11:53

Na zdjęciu: Miłość do piłki nożnej zaprowadziła Jacka Góralskiego aż do reprezentacji Polski.

Fot. screen z video

Telewizja TVP Sport przygotowała reportaż o początkach kariery reprezentanta Polski – Jacka Góralskiego. Bydgoszczanin pochodzący z Bocianowa od wielu miesięcy jest filarem kadry, a jego osobowość – także poza boiskiem – budzi spore zainteresowanie i sympatię. W materiale przygotowanym przez Błażeja Łukaszewskiego głos zabrali rodzice i brat piłkarza, a także jego nauczyciele, trenerzy i koledzy z murawy.

Jacek nigdy nie dał sobie w kaszę dmuchać – mówi w materiale TVP Sport Robert Wójcik, trener „Górala” w juniorach starszych Zawiszy Bydgoszcz. Reporter TVP Sport Błażej Łukaszewski przyjechał do Bydgoszczy, by zrealizować materiał o początkach kariery Jacka Góralskiego. Wychowany na Bocianowie zawodnik stał się jednym z kluczowych piłkarzy reprezentacji Polski, a już niebawem zagra w Bundeslidze, w VfL Bochum.

W materiale TVP Sport powraca do korzeni Jacka Góralskiego. Jak podkreślił Marcin Maćkowski, przyszły reprezentant zaczął treningi w wieku 7-8 lat. Już od początku występował wśród starszych zawodników – i pomimo że odstawał od nich warunkami fizycznymi, to różnicę nadrabiał charakterem. – Nie odpuszczał, walczył do końca. Stale chciał wygrywać – dodaje Tomasz Góralski, ojciec Jacka.

Przyszły gracz Wisły Płock czy Jagiellonii Białystok wychował się na Bocianowie. Jak podkreśla w reportażu jego brat Dawid, piłka była ich życiem. – Często graliśmy razem w środku pola, nieraz się kłóciliśmy. Każdy nas z tego pamięta – wspomina Dawid Góralski. Więcej ciekawych historii z życia reprezentanta Polski usłyszycie w materiale TVP Sport.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments