[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

OFICJALNIE: Jacek Góralski zagra w Bundeslidze!

Dodano: 17.06.2022 | 15:43

Na zdjęciu: 29-letni reprezentant Polski podpisał dwuletnią umowę z VfL Bochum.

Fot. VfL Bochum

Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz Jacek Góralski zagra w Bundeslidze. Reprezentant Polski podpisał dwuletni kontrakt z VfL Bochum.

29-letni Góralski do niedawna występował w kazachskim Kajracie Ałmaty. Problemy właściciela klubu sprawiły, że reprezentant Polski od dłuższego czasu poszukiwał nowej drużyny. W ostatnich dniach nieoficjalnie ogłoszono, że trzecim zagranicznym przystankiem bydgoszczanina będzie VfL Bochum. Ostatecznie wszelkie formalności zostały dopięte w czwartek i piątek: wczoraj Góralski poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Kajratem, a dziś VfL zaprezentował go jako swojego nowego zawodnika.

21-krotny reprezentant Polski podpisał kontakt z niemiecką drużyną obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Jacek Góralski ma na koncie 57 meczów w polskiej Ekstraklasie, 47 meczów w najwyższej bułgarskiej klasie rozgrywkowej (jako zawodnik Łudogorca Razgrad) i 26 meczów w kazachskiej Premier League. Podczas pobytu w Bułgarii i Kazachstanie zdobył tytuły mistrza kraju. Pomocnik pochodzący z Bocianowa wziął udział w mistrzostwach świata w 2018 roku; jest też jednym z kandydatów na wyjazd na tegoroczny mundial do Kataru. Ostatnie występy Góralskiego w biało-czerwonych barwach to czerwcowe mecze Ligi Narodów z Walią i Holandią.

Bundesliga jest jedną z pięciu najlepszych lig w Europie, to będzie ciekawe wyzwanie – powiedział po transferze Jacek Góralski. W ostatnim sezonie VfL Bochum zajął 13. miejsce w tabeli.

ZOBACZ: Z Bocianowa do reprezentacji Polski. Reportaż o korzeniach Jacka Góralskiego [WIDEO]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments