Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jacek Góralski w szerokiej kadrze na piłkarskie mistrzostwa świata!

Dodano: 11.05.2018 | 12:05
Jacek Góralski

Z 35-osobowej kadry Adam Nawałka wyselekcjonuje 23 zawodników, którzy pojadą do Rosji.

Na zdjęciu: Jacek Góralski jest trzykrotnym reprezentantem Polski.

Fot. Polski Związek Piłki Nożnej

Jacek Góralski znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji. Mundial rozpocznie się 14 czerwca.

25-letni pomocnik jest wychowankiem Zawiszy. W seniorach zadebiutował 4 września 2010 w meczu A-klasowych rezerw „Niebiesko-Czarnych” z Kamionką Kamień Krajeński. Nigdy nie udało mu się wystąpić w pierwszej drużynie bydgoskiego klubu. Wiosną 2011 roku przeniósł się do Victorii Koronowo, a później grał w Błękitnych Gąbin.

Od września 2011 roku Góralski był zawodnikiem Wisły Płock. Jego nieustępliwość na pozycji defensywnego pomocnika zaowocowała transferem do Jagiellonii Białystok, z którą w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie. Na początku sierpnia 2017 roku zawodnik przeniósł się do bułgarskiego Łudogorca Razgrad, z którym niedawno został mistrzem kraju.


CZYTAJ WIĘCEJ: Jacek Góralski w Łudogorcu Razgrad


Gra bydgoszczanina została doceniona przez Adama Nawałkę już wtedy, kiedy grał w Jagiellonii. W reprezentacji zadebiutował 14 listopada 2016 roku, w spotkaniu ze Słowenią we Wrocławiu. Pomocnik był regularnie powoływany do kadry na mecze eliminacji do mistrzostw świata, lecz nie zaliczył w nich ani jednego występu. Selekcjoner dał mu jednak szansę gry w niedawnych spotkaniach towarzyskich z Urugwajem i Nigerią. „Góral” był bardzo chwalony za występ przeciwko drużynie z Afryki – Mateusz Karoń ze sport.tvp.pl tak opisał jego występ: „Jeden z nielicznych graczy, których moglibyśmy chwalić po tym spotkaniu. Drapał, gryzł, kopał, wykonywał wślizgi… Biegał z tak dużą intensywnością, jakby na ostatnią chwilę musiał zrobić zakupy świąteczne”.

Zgodnie z przewidywaniami, Adam Nawałka docenił regularną grę Góralskiego, który występował nie tylko w lidze, ale też w europejskich pucharach – Łudogorec wyszedł z grupy w Lidze Europy i w 1/16 finału zmierzył się ze słynnym AC Milan. 25-latek znalazł się w szerokiej, 35-osobowej kadrze na mundial do Rosji. 18 maja Nawałka ogłosi listę 28 zawodników, którzy pojadą na zgrupowanie do Juraty i Arłamowa. 4 czerwca selekcjoner poda, kto z tej grupy znajdzie się w ostatecznej, 23-osobowej kadrze na mistrzostwa.

W pierwszym meczu na mundialu Polacy zmierzą się z Senegalem. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca o godzinie 17:00 na stadionie Otkrytije Ariena w Moskwie.