Bydgoszcz
6C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 7 • L 4
6C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
9C
Czw
13C
Pt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaRozrywka i kulturaJak w Białych Błotach będą świętować 100-lecie odzyskania niepodległości?
Przemarsz ulicą 11 listopada 2018_SG (6)
10.11.2018 | 19:35

Jak w Białych Błotach będą świętować 100-lecie odzyskania niepodległości?

Poznaliśmy program obchodów uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości w Białych Błotach.

Na zdjęciu: Jak Białe Błota będą świętować 100-lecie odzyskania niepodległości?

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W Białych Błotach zaplanowano uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Te odbędą się w dwóch miejscach na terenie gminy. Rozpoczną się na placu przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a przy ul. Centralnej 27. Tam o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika „niepodległa”, a pół godziny później uczestnicy wraz z biało-czerwonymi flagami przemaszerują do parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

W niej punktualnie w samo południe zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. O 13:00 rozpocznie się koncert piosenek i muzyki patriotycznej, zaś od 14:00 zaplanowano festyn gminny, który odbędzie się na placu przy kościele. W jego ramach odbędą się m.in. konkursy o tematyce patriotycznej, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, rodzinne konkursy plastyczne czy gry i zabawy z lat 20-tych dla najmłodszych.


Podobne wpisy

Powiązane treści