Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJakie inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy zyskują na znaczeniu?
bydgoszcz
23.04.2021 | 13:02

Jakie inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy zyskują na znaczeniu?

Na zdjęciu: Widok na Bydgoszcz.

Fot. BB

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego i jednocześnie jedno z chętniej odwiedzanych miast w tej części kraju. Ważny ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny przyciąga zarówno turystów, studentów, jak i przedsiębiorców. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem własnego M właśnie w Bydgoszczy. Jakie inwestycje mieszkaniowe cieszą się szczególną popularnością sprawdza portal RynekPierwotny.pl.

W Bydgoszczy nie brakuje miejsc przeznaczonych do rekreacji i umożliwiających aktywne spędzanie czasu wolnego. Stadiony miejskie, baseny, tory wyścigowe, boiska – mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z oferty sportowej. Sąsiedztwo tak zagospodarowanych terenów stanowi gwarant popularności inwestycji mieszkaniowych. Jeszcze do niedawna kluczowe kryterium przy zakupie nieruchomości stanowiła cena. Dziś osoby zainteresowane zakupem własnego M w Bydgoszczy zwracają szczególną uwagę na lokalizację i bliskość miejsc umożliwiających aktywność fizyczną.

Tradycja sportowa miasta

Skąd tak duże zainteresowanie obiektami sportowymi? Okazuje się, że tradycja sportowa jest wpisana w historię miasta. Już w I połowie XIX wieku, na terenie dzisiejszego Śródmieścia wybudowano pierwsze boisko do ćwiczeń. Kilka lat później funkcjonowały profesjonalne sekcje wioślarstwa, gimnastyki, atletyki, piłki nożnej oraz tenisa. I choć od tego czasu wiele się zmieniło, duch sportowy nie opuścił miasta.

Lokalne władze dokładają starań, aby oferta sportowa w Bydgoszczy nieustannie się rozwijała i spełniała oczekiwania mieszkańców. Doceniają to osoby zainteresowane zakupem mieszkania. Duży popyt na bydgoskie nieruchomości sprawia, że inwestorzy prześcigają się w dostosowywaniu oferty do potrzeb i preferencji przyszłych nabywców. Jakie lokale cieszą się największym zainteresowaniem bydgoszczan? Według danych portalu RynekPierwotny.pl, sporą popularnością cieszą się lokale dwu- i trzypokojowe. W marcu 2021 roku średnia cena za mkw. wynosiła 7340 zł.

Ranking Inwestycji – 1 kwartał 2021

Zainteresowanie przedsięwzięciami deweloperskimi położonymi w sąsiedztwie obiektów sportowych, widoczne jest w Rankingu Inwestycji organizowanym przez portal RynekPierwotny.pl. Projekty, które znalazły się na podium cechuje dogodna lokalizacja, gwarantująca bliskość miejsc przeznaczonych do rekreacji. Pierwsze miejsce w zestawieniu najpopularniejszych bydgoskich inwestycji w pierwszym kwartale 2021 zajęło Osiedle Filmowe Etap III, zlokalizowane nieopodal kortu tenisowego, klubu sportowego i okolicznych boisk. Pozostałe projekty deweloperskie, które znalazły się na podium to Kolorowe Garbary (srebrny medalista) oraz Cascada Bartodzieje (brązowy medalista). Atutem obu inwestycji jest sąsiedztwo obiektów sportowych i terenów zielonych.

Bydgoska zabudowa

Miasto wyróżnia ciekawa zabudowa. Projekt rewitalizacji i modernizacji zabytkowych kamienic przywrócił dawną świetność bydgoskich obiektów. Nowe projekty deweloperskie nie tylko oferują szereg udogodnień przyszłym mieszkańcom, ale również idealnie wpisują się w architektoniczny styl miasta. Chcesz wiedzieć więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji? Najnowsze wyniki plebiscytu znajdziesz na stronie https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/bydgoszcz/ocena-q1-2021/.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści