Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jan Mencwel w Bydgoszczy. Będzie promował książkę „Hydrozagadka”

Dodano: 02.10.2023 | 09:48

Na zdjęciu: Jan Mencwel jutro (3.10) odwiedzi Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoski Ruch Miejski i MODrzew zapraszają na jutrzejsze (3.10) spotkanie autorskie z Janem Mencwelem w bydgoskiej księgarni Toniebajka. Autor „Betonozy” będzie promował nową książkę „Hydrozagadka”, w której opisuje polski problem ze znikającą wodą.

Jan Mencwel to animator kultury, publicysta, komentator, działacz społeczny i aktywista miejski. Jest współzałożycielem i przewodniczącym warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. W 2021 roku napisał książkę „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta”, którą promował także w Bydgoszczy.

Po dwóch latach Mencwel wraca do Bydgoszczy, by porozmawiać o jego najnowszym dziele: „Hydrozagadka”. W nim próbuje znaleźć źródła problemu, jaki mamy z wodą. Pokazuje, jak nie tylko rząd, ale również Wody Polskie, spółki węglowe, Lasy Państwowe i rolnicy solidarnie działają na rzecz zrobienia z naszego kraju pustyni.

Czy we współczesnym mieście da się jeszcze „normalnie” żyć? Czy i jakie zmiany są potrzebne, by było więcej zieleni, więcej wody, a mniej betonu i asfaltu? Kto jest za to odpowiedzialny? Odpowiedzi poszukamy wraz z Janem Mencwelem – zapowiadają organizatorzy spotkania z autorem „Hydrozagadki” i „Betonozy”: Bydgoski Ruch Miejski i MODrzew.

Spotkanie odbędzie się jutro, 3 października o godzinie 16:30 w księgarni Toniebajka (róg Focha i Gdańskiej). – Wypatrujcie słynnego potykacza z ul. Gdańskiej, a obok niego świetnego neonu! Jeśli zobaczycie jedno i drugie to już na pewno dojrzycie naszego gościa przez witrynę – zachęcają bydgoscy społecznicy. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona, kto pierwszy ten lepszy.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments