Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jeden z bydgoskich placów zabaw zostanie rozbudowany. Pojawią się też karmniki dla ptaków

Dodano: 21.10.2022 | 11:35

Na zdjęciu: Jeden z bydgoskich placów zabaw zostanie zmodernizowany.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Jeden z placów zabaw w Bydgoszczy zyska nowe urządzenia zabawowe. Pojawią się tam również karmniki dla ptaków i budki lęgowe.

Plac zabaw przy osiedlowej bibliotece na Jachcicach zyska nowe urządzenia do zabawy dla dzieci. Zadanie zostało wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ten mały plac zabaw przy ul. Czołgistów, powstał również dzięki głosom mieszkańców.

19 października 2022 roku wybrany został wykonawca, który w ciągu 10 tygodni od podpisania umowy zaprojektuje i rozbuduje plac zabaw. Pojawią się m.in. huśtawka i stoliki do gier planszowych. Pod urządzeniami zostanie wykonana bezpieczna nawierzchnia. Nad placem zabaw pojawią się pergole zacieniające.

Strefa dla dzieci będzie ogólnodostępna. W ramach inwestycji pojawią się też karmniki dla ptaków i skrzynki lęgowe na dachu biblioteki. Na ogrodzonym terenie zostaną również posadzone wieloletnie rośliny.

Po zakończeniu prac wykonawca udzieli 5-letniej gwarancji. Koszt inwestycji wynosi 86 tys. zł. Środki na wykonanie tego zadania w całości pochodzą z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments