Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jeden z bydgoskich pomostów zostanie zmodernizowany. Przez pewien czas przejście nie będzie dostępne dla pieszych

Dodano: 07.10.2022 | 11:07

Na zdjęciu: Kładka Jana Kiepury zostanie zmodernizowana.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Jeszcze w październiku rozpoczną się prace związane z modernizacją jednego z bydgoskich pomostów. Mają się one zakończyć jeszcze w tym roku. 

Kładka Jana Kiepury powstała 15 lat temu i połączyła Wyspę Młyńską ze Starym Miastem. Ma on długość 30 metrów i składa się z drewnianych desek oraz dwóch łukowych dźwigarów.

Most jest również miejscem, w którym zakochani wieszają kłódki. Podczas wcześniejszych prac konserwacyjnych, część siatki zabezpieczającej z zamkniętymi na niej kłódkami została wycięta i przeniesiona do instalacji artystycznej “Kadr na miłość”. Znajduje się ona na placu przy ul. Grodzkiej.

W ostatnich latach wymieniane były tylko uszkodzone deski, a teraz wymieniony ma zostać cały pomost. Obecnie trwa wybór wykonawcy tego zadania. W trakcie prac przejście nie będzie dostępne dla pieszych. Zadanie ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Konstrukcja zostanie również lepiej skomunikowana z placem otaczającym Operę Nova. Istniejące tam schody zostaną usunięte, przez co nie będą utrudniać poruszania się rowerzystom i osobom z niepełnosprawnościami.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrassss
piotrassss
11 miesięcy temu

15 lat trochę krótko na remont. Ciekawe ile będzie kosztowało odświeżenie i wymiana desek? Tyle co nowe kible? 400tys ?