Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJedna firma chce wybudować trybunę na Polonii. Ale za więcej, niż oczekuje ratusz
28.01.2019 | 14:27

Jedna firma chce wybudować trybunę na Polonii. Ale za więcej, niż oczekuje ratusz

Na zdjęciu: Po wschodniej stronie stadionu ma powstać zupełnie nowa trybuna.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoska firma Ebud-Przemysłówka jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na budowę trybuny wschodniej na stadionie Polonii Bydgoszcz. Jej propozycja cenowa znacznie przewyższa zakładany przez miasto budżet.

Zapowiadany od dłuższego czasu przetarg na budowę nowej trybuny na sektorze B rozpoczął się 12 października ubiegłego roku. Wcześniej na Sportową wjechał ciężki sprzęt firmy Bogmar z Ostromecka, która dokonała rozbiórki starej trybuny oraz przylegającego do niej parku maszyn i budynków administracyjnych.

Termin otwarcia ofert na budowę trybuny był kilkukrotnie przesuwany. Ostatecznie nastąpił on dziś (28 stycznia). Do postępowania zgłosiła się jedna firma – Ebud-Przemysłówka z Bydgoszczy, która zaproponowała wykonanie prac za 21,5 miliona złotych. To trzy razy więcej, niż oczekiwał ratusz – urzędnicy zamierzali przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 6,9 miliona złotych. W tym wypadku urząd miasta skłoni się najprawdopodobniej ku unieważnieniu postępowania i rozpisania nowego przetargu. Istnieje jeszcze jedna ewentualność – zwiększenie środków z budżetu miasta na wykonanie prac (co i tak może nastąpić przy kolejnym przetargu), jednak decyzje o tym muszą podjąć radni.

Projekt budowy nowej trybuny zakłada realizacje zaplecza socjalnego i sanitarnego dla zawodników oraz obsługi zawodów. Trybuna na około 2500 miejsc ma zapewnić kibicom znacznie wyższy komfort oglądania meczów – będzie ona wyposażona w zaplecze gastronomiczne. – Przebudowa stadionu to jedna z priorytetowych inwestycji, dlatego po ostatecznym uzgodnieniu dokumentacji projektowej z Ekstraligą S.A. oraz Polskim Związkiem Motorowym, już w trakcie przetargu aktualizowaliśmy pozwolenie na budowę, co uchroniło nas przed koniecznością aktualizacji dokumentacji już w trakcie prowadzenia inwestycji – tłumaczył opóźnienie w postępowaniu przetargowym wiceprezydent miasta Michał Sztybel.

ZOBACZ WIZUALIZACJE NOWEJ TRYBUNY STADIONU POLONII BYDGOSZCZ


Powiązane treści