Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 15
27C
Nd
27C
Pon
28C
Wt
24C
Sr
25C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRatusz ogłasza przetarg. Na wyburzenie trybuny stadionu przy ul. Sportowej [WIZUALIZACJE]
27.07.2018 | 11:52

Ratusz ogłasza przetarg. Na wyburzenie trybuny stadionu przy ul. Sportowej [WIZUALIZACJE]

Prace mają rozpocząć się dzień po charytatywnym turnieju "Asy dla Golloba"

Na zdjęciu: Na początku wyburzeniu zostanie poddana trybuna na sektorze B. Rozbiórka ma się rozpocząć dzień po turnieju Asy dla Golloba.

Fot. Szymon Fiałkowski

Powraca na nowo temat związany z remontem stadionu bydgoskiej Polonii przy ul. Sportowej. – Musiałem w związku z tym zwołać dwie pilne narady – przyznaje prezydent Rafał Bruski.

Raptem dwa tygodnie pojawiła się informacja o tym, że planowana inwestycja na obiekcie przy ul. Sportowej znów może się opóźnić. Tym bardziej, że rzecznik ratusza Marta Stachowiak pisała w mailu do naszej redakcji, że projektanci wprowadzali konieczne zmiany, co zajmowało więcej czasu, niż było to pierwotnie planowane. – Zależy nam na tym, by zmodernizowany stadion był nie tylko wygodny i bezpieczny dla kibiców, ale też spełniał wymogi Ekstraligi Żużlowej. Takie były oczekiwania środowiska żużlowego, z którym w ostatnich miesiącach rozmawialiśmy – precyzuje. I dodaje, że zmianom uległy przepisy dotyczące pozwoleń wodno-prawnych, co również miało wpływ na to, że wstępny projekt był przygotowywany dłużej.

Temat renowacji obiektu był jednym z głównych podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w ratuszu. Prezydent Bruski zapowiada przeprowadzenie przetargu na rozbiórkę trybuny znajdującej się na przeciwległej prostej (sektor B). – Jego ogłoszenie najpóźniej nastąpi do 17 sierpnia. Jednocześnie we wrześniu mamy zamiar ogłosić przetarg na budowę nowej trybuny – mówi.


CZYTAJ WIĘCEJ: Asy dla Golloba odkrywają karty. Znamy nazwiska dwunastu uczestników


Roboty mają się rozpocząć najszybciej, jak to tylko możliwe. Miasto ma zamiar uzyskać pozwolenie na budowę. Prezydent Bruski potwierdza, że prace rozbiórkowe rozpoczną się 8 października, czyli dzień po charytatywnym turnieju „Asy dla Golloba”. – Prace na pewno będą kontynuowane w przyszłym roku – deklaruje włodarz grodu nad Brdą. Jednocześnie podczas spotkania z menedżerem Polonii Jerzym Kanclerzem padł temat organizacji zawodów żużlowych w przyszłym roku. – Chciałbym w przetargu dać możliwość wykonawcom ubiegającym się o budowę deklarację, czy roboty będą wykonywali na dwie zmiany. Jest to taka przestrzeń, gdzie późne prace nie będą przeszkadzały w najbliższym sąsiedztwie – podkreśla Rafał Bruski. I dodaje, że chodzi o to, aby plany wyburzeń trybuny skorelować z planami sezonu 2019. – Zależy nam na tym, by drużyna nie pozostała bez zaplecza – deklaruje.

Na początku przyszłego tygodnia ma odbyć się kolejne spotkanie przedstawicieli miejskiego wydziału inwestycji z włodarzami Polonii w sprawie przebudowy obiektu. – Nie ma żadnego zagrożenia dla remontu, środki finansowe są zabezpieczone. Kwestia, jak rynek budowlany odpowie na nasze potrzeby – kończy Bruski.

Jak się dowiedzieliśmy, ratuszowi udało się za to porozumieć z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w sprawie przejazdu na teren budowy sprzętu robotniczego. Gdyby do takiego porozumienia nie doszło, to urzędnicy byli gotowi na złożenie pozwu do Sądu Rejonowego, aby ten zobowiązał uczelnię do złożenia takiego porozumienia.


Powiązane treści