Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 9 • L 8
10C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoJednostka JFTC NATO w Bydgoszczy ma nowego dowódcę. To druga zmiana w tym roku
JFTC NATO Bydgoszcz
06.10.2021 | 14:30

Jednostka JFTC NATO w Bydgoszczy ma nowego dowódcę. To druga zmiana w tym roku

Na zdjęciu: Jednostka JFTC NATO w Bydgoszczy ma nowego dowódcę.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Mająca swoją siedzibę w Bydgoszczy jednostka JFTC NATO ma nowego dowódcę.

To druga w tym roku zmiana na stanowisku dowódcy tej jednostki. Po tym, jak gen. dyw. Adam Joks objął stanowisko zastępcy dowódcy V Korpusu US Army, obowiązki szefa JFTC NATO pełnił od początku lipca br. gen. dyw. Piotr Malinowski. On jednak za kilka dni obejmie stanowisko dowódcy jednostki NATO Joint Warfare Centre w norweskim Stavanger.

Na czele jednostki JFTC NATO w Bydgoszczy stanął gen. dywizji Norbert Wagner z Niemiec. – Przed objęciem dowództwa w JFTC, stał na czele Dowództwa Szkolenia Wojsk Lądowych w Lipsku – mówi rzecznik prasowy jednostki JFTC NATO w Bydgoszczy kmdr. por. Piotr Adamczak i przypomina, że nowy dowódca był także dyrektorem Zespołu Doradczo-Łącznikowego w czasie misji NATO w Kosowie.

Gen. dyw. Piotr Malinowski podsumował w swoim wystąpieniu trzymiesięczny okres w trakcie którego stał na czele jednostki. – Przyjechałem do tego pięknego miasta i do Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO bez żadnych szczególnych oczekiwań, a znalazłem prawdziwych przyjaciół i oddanych towarzyszy broni. To, czego się tutaj nauczyłem, zostanie ze mną na zawsze, ponieważ pod wieloma względami na wiele rzeczy spojrzałem z innej perspektywy – mówił i życzył sukcesów swojemu następcy. – Objął pan dowództwo nad jednostką doskonale przygotowaną do swoich zadań – mówił do gen. Wagnera i dodawał: – To zespół oddanych profesjonalistów, którzy zbudowali zasłużoną reputację tej instytucji. Jestem przekonany, że razem z nimi osiągnie pan bardzo wiele i zrobi kolejny krok naprzód.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści