Bydgoszcz
21C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
17C
Wt
16C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJest chęć organizacji turnieju dla Tomasza Golloba. „Mamy listę dwudziestu zawodników”
Żużel_Polonia_Zdunek_SG (33)
22.02.2018 | 16:30

Jest chęć organizacji turnieju dla Tomasza Golloba. „Mamy listę dwudziestu zawodników”

Trwa wyznaczenie terminu rozegrania zawodów.

Na zdjęciu: W zawodach "Asy dla Golloba" mieliby wystartować najlepsi żużlowcy świata.

Fot. Stanisław Gazda

W tym roku Polonia Bydgoszcz chce zorganizować turniej dla Tomasza Golloba, który w kwietniu 2017 r., uległ wypadkowi na torze motocrossowym w Chełmnie.

Pomysł organizacji tego turnieju nakreślił podczas dzisiejszego posiedzenia miejskiej komisji sportu i turystyki menedżer Polonii Jerzy Kanclerz. – Mamy listę około dwudziestu zawodników ze światowej czołówki, z niektórymi jestem w kontakcie – przekazał Kanclerz, który poinformował także o tym, że jest po pierwszych rozmowach między innymi z Taiem Woffindenem. Do Bydgoszczy mieliby przyjechać również m.in. czołowi polscy zawodnicy: Patryk Dudek, czy Bartosz Zmarzlik.

CZYTAJ WIĘCEJ: Projekt wizualizacji stadionu Polonii. Ratusz przeznacza na ten cel 7,7 mln zł

Turniej ma mieć nazwę „Asy dla Tomasza Golloba”. Jak się dowiedzieliśmy, cały dochód z zawodów oraz z biletów miałby być przeznaczony na leczenie Golloba.

Teraz najważniejsze jest ustalenie daty zawodów. – Jeszcze przed wylotem Tomka na leczenie do Chin usłyszałem od niego, że nie może być tak, że data zostanie wyznaczona, a mnie na nim nie będzie – mówił Jerzy Kanclerz. To nie koniec, bo oprócz najlepszych żużlowców świata, do Bydgoszczy mieliby być zaproszeni również zagraniczni żużlowcy, z którymi Gollob ścigał się na torze, m.in. Szwedzi Tony Rickardsson i Henrik Gustafsson, a także Duńczyk Hans Nielsen, czy Amerykanin Sam Ermolenko.


Powiązane treści