Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jest nowe logo i zawodnik. Abramczyk Polonia już planuje sezon 2023

Dodano: 29.10.2022 | 20:17

Na zdjęciu: Tak od nowego sezonu będzie prezentował się nowy logotyp Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot.

Gryf ponownie znajdzie się w logotypie Abramczyk Polonii. Nowe logo klubu zaprezentowano podczas podsumowania sezonu 2022, a prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz ogłosił nazwisko nowego zawodnika w składzie.

W restauracji klubowej na trybunie głównej stadionu przy ul. Sportowej 2 odbyła się w piątkowe (28 października) popołudnie uroczystość podsumowania sezonu żużlowego 2022 w wykonaniu Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Przypomnijmy, że bydgoscy żużlowcy zakończyli sezon na półfinale, w którym przegrali ze Stelmet Falubazem Zielona Góra i ostatecznie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu w tabeli.

Kanclerz: w 2023 roku chcemy awansować

Prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz mówił o wynikach sportowych. – Kiedy obejmowałem klub w 2018 roku, to byliśmy w drugiej lidze. W 2019 awansowaliśmy, wszyscy pamiętamy ten dwumecz z Poznaniem. Następnie zajęliśmy piąte miejsce, teraz trzecie i patrząc na ten wykres liczb nieparzystych, to liczbą mniejszą od trzech jest jeden. Taki jest mój cel w 2023 roku – nie ukrywał. Prezes wyliczał dalej: – Zdobyliśmy 30 na 35 punktów w fazie zasadniczej, w tym siedem bonusów. Przegraliśmy mecz półfinałowy w Zielonej Górze, u nas ciężko to było odrobić. Zajęliśmy trzecie miejsce, jesteśmy de facto jedenastą drużyną w Polsce. 

Podczas uroczystości obecni byli Daniel Jeleniewski, Wiktor Przyjemski, Bartosz Głogowski oraz Adrian Miedziński (na naszych łamach niebawem opublikujemy rozmowę z zawodnikiem). – Oni sobie zdają sprawę z tego, że wykonali kawał roboty – podkreślił Kanclerz. Prezes wyliczał: na 35 punktów w fazie zasadniczej, zespół zdobył 30, a do tego komplet siedmiu bonusów. Mówił dalej, że budżet w 2022 roku wyniósł 4,9 mln zł.

Kolejny zawodnik w składzie

Najważniejszą informacją podczas ceremonii było ogłoszenie nazwiska nowego zawodnika w składzie na sezon 2023. Już wiadomo, że partnerem Wiktora Przyjemskiego w formacji młodzieżowej będzie Oliver Buszkiewicz, z którym osiągnięto porozumienie, a dodatkowo na początku listopada (we wtorek oficjalnie otwiera się okienko transferowe w polskim żużlu, a kluby w ciągu dwóch tygodni będą mogły podpisywać kontrakty z zawodnikami), Buszkiewicz ma podpisać trzyletni kontrakt. Do Abramczyk Polonii przeniesie się z beniaminka eWinner I Ligi, SpecHouse PSŻ-u Poznań.

Przypomnijmy, że w trakcie sezonu 2022 ogłoszono przedłużenie umów ze wspomnianym już Przyjemskim oraz jednym z liderów drużyny, Duńczykiem Kennethem Bjerre. Kanclerz potwierdził powrót do drużyny Francuza Davida Bellego i Duńczyka Andreasa Lyagera, a w składzie będzie także czwarty Duńczyk, Benjamin Basso. Wiele wskazuje na to, że polskimi zawodnikami w składzie będą Daniel Jeleniewski oraz Szymon Szlauderbach jako żużlowiec U-24. Oficjalnie, wszystko ma być wiadomo na początku listopada.

Nowy herb Polonii. Kibice mają wątpliwości

Klub podziękował także za wsparcie sponsorom oraz zaprezentował nowy logotyp, który będzie obowiązywał od nowego sezonu ligowego. Pojawił się w nim gryf, ale także logo firmy Abramczyk. Kibice ze Stowarzyszenia Pomagamy Polonii nie są zadowoleni z umieszczenia logo sponsora..

– Nie o samego Abramczyka tu chodzi, tylko że to już taki szczyt absurdu, że naprawdę nie wiemy czy się śmiać czy płakać. Zmiana herbu po tym gdy po tylu lat sporów, dyskusji, analiz historycznych, wypracowano pewien konsensus, o którym przecież wszyscy podejmujący tą decyzję i mu podpowiadający doskonale wiedza, jest tak żenujące, że ręce opadają. Pomijając sposób jej prezentacji, w wąskim gronie poklaskiwaczy. Naprawdę, nie wiemy – śmiać się czy płakać. Gwarantujemy jedyni, że ani my, ani Biało – Czerwone Pokolenie ani żadne inne nieformalne grupy kibicowskie tak tego nie zostawią! – czytamy na stronie Stowarzyszenia Pomagamy Polonii.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

Popieram kibiców , też nie rozumie tej zmiany herbu klubu i tak mocno eksponowanego w nim loga sponsora , sponsor ma do tego cały stadion , bandy wokół toru , kombinezony zawodników , motory , strony internetowe tak klubu jak i swoją itd , totalny bojkot nowego herbu , nie kupować pamiątek z takim logo , Polonia ma jeden herb i tyle , OK można do herbu Polonii dodać Gryfa by wyróżnić że to chodzi o drużynę żużlową ale nie takie cudactwo jakie wymyślono

1polonia.png
Jacek Fontczak
Jacek Fontczak
1 rok temu

Pamiętny dwumecz z Poznaniem? Przecież to ustawione bylo. Poznań z kłopotami finansowymi, zawodnicy otwarcie mówili o wale.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Jestem jak najbardziej za czarnym gryfem!. Ale dodanie loga sponsora do herbu klubowego (żużlowego) to żenujące i słabe!.

Adi
Adi
1 rok temu

Może chodzi o to że Gryf idzie na ryby czyli mówiąc kolokwialnie po awans ;))

Adi
Adi
1 rok temu

Ale zgadzam się z kibicami herbu nie powinno się zmieniać

Władimir Putin
1 rok temu

W BYDGOSZCZY TYLKO ZAWISZA

Wilczak
Wilczak
1 rok temu

Jebać zawiszę przecwelona. Tylko Polonia.