Bydgoszcz
20C
Słonecznie
25% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNW
H 22 • L 19
14C
Pon
14C
Wt
12C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaJest petycja o przebudowę drogi w Niemczu. Czy powstanie rondo?
wypadek niemcz bydgoska
06.02.2019 | 10:15

Jest petycja o przebudowę drogi w Niemczu. Czy powstanie rondo?

Na zdjęciu: Wypadek na skrzyżowaniu Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu miał miejsce w piątek, 1 lutego.

Fot. Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko

Piątkowy wypadek z udziałem autobusu linii 94 na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu wywołał reakcje mieszkańców gminy Osielsko. Temat przebudowy feralnego skrzyżowania pojawił się na wtorkowej sesji rady gminy, a tego samego dnia pojawiła się petycja w sprawie zmian w tym miejscu.

W piątek, 1 lutego przed godziną 8:00 na ulicy Bydgoskiej doszło do zderzenia autobusu linii podmiejskiej nr 94 z citroenem xsarą. W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby – dwóch pasażerów autobusu oraz dwie osoby podróżujące samochodem osobowym.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek w Niemczu. Autobus zderzył się z osobówką [ZDJĘCIA]


Od razu po wypadku pojawiły się komentarze mieszkańców, którzy uważają, że na skrzyżowaniu Bydgoskiej z Kolonijną powinno powstać rondo. Tak jak informowaliśmy wczoraj, interwencje w tej sprawie podjęło Krajowe Forum Samorządowe – wieczorem w internecie pojawiła się petycja do wójta gminy Osielsko i starostwa powiatowego w Bydgoszczy.

Apelujemy o budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej z Kolonijną w Niemczu. Obecna organizacja ruchu we wspomnianym miejscu jest przyczyną powstawania wielu niebezpiecznych sytuacji. Obserwując stały wzrost natężenia ruchu na drodze powiatowej 1504C, w skład której wchodzi ulica Bydgoska, domagamy się także uporządkowania i uspokojenia ruchu na odcinku w Niemczu od Słowackiego do Kolonijnej, poprzez zaplanowanie w opisywanym miejscu odpowiednich systemowych rozwiązań, na przykład: szykany, progi zwalniające wyspowe, azyle na przejściach dla pieszych wraz z odgięciem toru jazdy, „bramy wjazdowe” do obszaru zabudowanego – czytamy w treści petycji.

W dalszej części petycji autorzy podkreślają, że właściciel gruntu jednej z działek, zlokalizowanej obok skrzyżowania Bydgoskiej z Kolonijną, zadeklarował sprzedać część gruntu pod budowę ronda. Z treścią apelu – na moment publikacji artykułu podpisały go 22 osoby – można zapoznać się poniżej.

Sprawa krzyżówki Bydgoskiej z Kolonijną pojawiła się także na wtorkowej sesji rady gminy. Radny Przemysław Ziętara w trybie pilnym zwrócił się do wójta o poprawę oznakowania na ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej. Wspomniał on, że na terenie gminy jest więcej miejsc, gdzie oznakowanie nie jest w pełni dostosowane do możliwych sytuacji na drodze. Wśród takich miejsc wymienił m.in. niedawno przebudowaną ulicę Leśną i miejsce nieopodal sklepu Groszek.

Wójt Wojciech Sypniewski podkreślił, że już od dłuższego czasu gmina wnioskowała do władz powiatu (zarządcy drogi ulicy Kolonijnej i Bydgoskiej) o możliwość przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania. – W poprzedniej kadencji wysłano w tej sprawie wniosek do rady powiatu. W piątek, jeszcze przed wypadkiem, podpisałem kolejny wniosek w tej sprawie. Sprawą zainteresowały się inne instytucje niezależne – powiedział na sesji wójt. Radna Beata Polasik zwróciła się do Sypniewskiego o ponowne wysłanie wniosku do rady powiatu w imieniu rady gminy.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kinga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kinga
Gość
Kinga

Popieram sluszna idee, ja jako mieszkanka Bydgoszczy zgadzam sie pod warunkiem ze moje miasto nie dolozy do tego ani zlotowki.
Juz z moich podatkow sfinansowano budowe sygnalizacji swietlnej na rogatkach miasta – ul. Gdanskiej i Kamiennej, ktora sluzy glownie mieszkancom Osielska, bo maja problem z dojazdem autami do miasta.

Powiązane treści