Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wzdłuż Jeździeckiej powstał ciąg pieszo-rowerowy. Posłuży Bydgoszczy i Osielsku

Dodano: 27.06.2023 | 12:12

Na zdjęciu: Tak prezentuje się fragment nowej infrastruktury wzdłuż Jeździeckiej.

Fot. ZDMiKP

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Jeździeckiej na granicy Bydgoszczy i gminy Osielsko. Inwestycja pochłonęła pięć milionów złotych – sfinansowały ją „na pół” gmina Osielsko i miasto Bydgoszcz.

Nowa infrastruktura dla pieszych i rowerzystów powstała na odcinku od ulicy Podkowa do Gdańskiej, z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicami Bydgoską i Słowackiego w Niemczu. Łączna długość nowego ciągu wynosi 2,3 km, a szerokość to 3 metry. Jak przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP nowa infrastruktura ułatwia bezpieczne poruszanie się pomiędzy różnymi częściami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz dojazd do pobliskich miejscowości na terenie gminy Osielsko (m.in. Niemcza czy Maksymilianowo).

W ramach zadania przebudowaliśmy infrastrukturę podziemną. Wykonaliśmy przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych. Zainstalowaliśmy też nowe oświetlenie. Na ciągu pieszo-rowerowym ułożyliśmy nawierzchnię bitumiczną, a w pasie zieleni zasadziliśmy aż 318 drzew i kilkaset krzewów – wymienia rzecznik.

Koszt zadania pokryły wspólnie gmina Osielsko i miasto Bydgoszcz – wynosi on pięć milionów złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Trzy nowe drogi rowerowe w Bydgoszczy. Teraz konsultacje, a za rok budowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments