Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJoanna Czerska-Thomas powalczy o prezydenturę w Bydgoszczy. „To kandydat, który będzie łączył, a nie dzielił”
03.03.2024 | 15:45

Joanna Czerska-Thomas powalczy o prezydenturę w Bydgoszczy. „To kandydat, który będzie łączył, a nie dzielił”

Zdjęcia:

Jest trzecia kandydatka w wyborach na urząd prezydenta Bydgoszczy. W niedzielne popołudnie, swój start potwierdziła oficjalnie Joanna Czerska-Thomas, której kandydaturę wysunęła Polska 2050 Szymona Hołowni. Trzecia Droga przedstawiła także listy w wyborach do Rady Miasta i sejmiku województwa.

Konferencja odbyła się na placu Praw Kobiet i to – jak mówi Marika Miechowicz – nie było miejsce przypadkowe. – Stoimy tu przed państwem, aby powiedzieć, że bydgoszczanie mają wybór – podkreśla Miechowicz. Potwierdziły się informacje medialne, które pojawiały się od dłuższego czasu – kandydatką Polski 2050 i PSL-u (Trzeciej Drogi) będzie obecna wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Czerska-Thomas. Skąd wybór na tę kandydaturę? – To pomysł na kandydata obywatelskiego, który będzie łączył, a nie dzielił i nie będzie przedstawicielem klik partyjnych – uzasadnia Radosław Rataj, szef bydgoskich struktur Polski 2050 Szymona Hołowni. Podkreśla, że rozmowy z kandydatką były długie. – Spodobał jej się pomysł na zbudowanie w mieście czegoś nowego – mówi.

Czerska-Thomas podkreśla, że choć nie urodziła się w Bydgoszczy (podobnie jak jej mąż), to w tym mieście urodził się jej syn, tutaj działa i związała się z tym miastem. – Bydgoszcz jak magnes ściągnęła nas do siebie, a teraz chcemy podzielić się pomysłem, aby miasto ponownie ściągnęło ludzi do siebie – podkreśla i zaznacza, że miasto jest niechlubnym liderem wśród najszybciej wyludniających się miast. Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta chce, aby mieszkańcy wypowiedzieli się m.in. w kwestiach komunikacji publicznej i chce, aby Myślęcinek był perełką miasta. – Aby każda i każdy znaleźli tam swoje miejsce, aby można było się czuć bezpiecznie na ścieżkach w tym miejscu. Teraz jest tam różnie, bo podróżują nimi także rowerzyści i rolkarze – dodaje. Chce, aby każde osiedle miało swoje miejsce do odpoczynku – park czy skwer. Deklaruje też, że jeśli wygra wyborczy wyścig, to przywróci prezydenckie dyżury. – Każdy z Was będzie mógł porozmawiać z prezydentem i powiedzieć to, co mu leży na sercu. Obecnie wielu mieszkańców nie ma możliwości wstępu do urzędu, takie dyżury będą przywrócone – zaznacza Czerska-Thomas.

Marzy mi się Bydgoszcz jak magnes, która przyciąga mieszkańców czy przedsiębiorców

– nie ukrywa na zakończenie.

Trzecia Droga odkrywa listy do Rady Miasta. Jan Rulewski powalczy o mandat

W trakcie popołudniowego spotkania z dziennikarzami, Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiły także listy kandydatów, którzy ubiegać się będą o miejsca w Radzie Miasta. Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje, że liderką listy w okręgu pierwszym, który obejmuje m.in. Miedzyń, Wilczak i Osową Górę będzie Marika Miechowicz. W tym samym okręgu, z czwartego miejsca wystartuje związany do niedawna z Koalicją Obywatelską radny Wojciech Bulanda, natomiast z szóstego – były parlamentarzysta Jan Rulewski. – Bydgoszcz potrzebuje zmian w kierunku dynamizacji – nie ukrywa były senator. W jego ocenie, miasto nie wykorzystuje swoich możliwości. – Poprzednie lata upływały pod znakiem podziałów, a tych w samorządach powinno być jak najmniej – podkreśla polityk. – Przykro mi to mówić: w Bydgoszczy nie ma dialogu na poziomie obywatelskim – konkluduje ze smutkiem Rulewski.

Wspomniana już Czerska-Thomas będzie liderką listy w okręgu drugim, który obejmuje m.in. Śródmieście, Bocianowo czy Skrzetusko. W okręgu trzecim, jedynką na liście jest Tomasz Hoppe, a w okręgu czwartym (Błonie, Szwederowo) – liderka bydgoskich struktur PSL-u Klaudia Śmigielska-Skutecka. Nauczyciel Rafał Schaffrath otworzy listę w okręgu piątym (Kapuściska, Wyżyny, Wzgórze Wolności).

POLSKA 2050 I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – TRZECIA DROGA – LISTY W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 2023 DO RADY MIASTA BYDGOSZCZ

Okręg 1 (obejmuje osiedla Miedzyń, Prądy, Wilczak, Jary, Okole, Czyżkówko, Osowa Góra, Flisy, Opławiec, Smukała, Janowo, Piaski, Jachcice)
1. Marika Miechowicz
2. Radosław Ginther
3. Ewa Narloch
4. Wojciech Bulanda
5. Oliwia Gralak
6. Jan Rulewski
7. Adam Kantorowski

Okręg 2 (osiedla Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto, Bartodzieje, Bielawy, Osiedle Leśne, Bydgoszcz Wschód, Skrzetusko)
1. Joanna Czerska-Thomas
2. Marek Ługiewicz
3. Bartosz Barwiński
4. Zbigniew Popierz
5. Adam Hoffmann
6. Barbara Zaręba
7. Daria Ocińska
8. Karol Kwiatkowski

Okręg 3 (Fordon)
1. Tomasz Hoppe
2. Maciej Kołodyński
3. Robert Szatkowski
4. Agnieszka Guziełek
5. Natalia Jóźwiak
6. Roksana Pogorzały
7. Sławomir Ginter
8. Marcin Święcicki

Okręg 4 (osiedla Błonie, Górzyskowo, Szwederowo, Wzgórze Wolności)
1. Klaudia Śmigielska-Skutecka
2. Paweł Przepióra
3. Kosma Kołodziej
4. Paweł Sankowski
5. Tomasz Błaszczyk
6. Ewa Filińska
7. Anna Błasik
8. Anetta Macherzyńska

Okręg 5 (osiedla Kapuściska, Wyżyny, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Zimne Wody, Czersko Polskie, Glinki-Rupienica)
1. Rafał Schaffrath
2. Marcin Kasierski
3. Agnieszka Jankowska
4. Sebastian Grochowalski
5. Daniel Kaszubowski
6. Agnieszka Hejman
7. Magdalena Walczak-Baranowska

Lista do sejmiku województwa – Rataj na czele listy w Bydgoszczy

Liderem listy Trzeciej Drogi do sejmiku województwa w okręgu obejmującym Bydgoszcz będzie przewodniczący miejskich struktur Polski 2050 Radosław Rataj. O miejsce w sejmiku ubiegać się będą także m.in. dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy Ewa Ankiewicz-Jasińska czy prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Jacek Trela. Obie te kandydatury rekomendowały struktury PSL.

POLSKA 2050 I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – LISTA W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 2024 DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W OKRĘGU OBEJMUJĄCYM MIASTO BYDGOSZCZ

1. Radosław Rataj
2. Ewa Ankiewicz-Jasińska
3. Elżbieta Długołęcka
4. Jacek Trela
5. Klaudia Mocna
6. Michał Kalinowski
7. Radosław Pisarek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
1 miesiąc temu

Ta cała Czerska wygląda na taką co parzy się jak kotka w rui…