Bydgoszcz
3C
Opady
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaJutro sesja rady gminy Osielsko. Tematem podatki i wynagrodzenie wójta
urząd gminy osielsko
03.12.2018 | 14:18

Jutro sesja rady gminy Osielsko. Tematem podatki i wynagrodzenie wójta

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. BB

Jutro (4 grudnia) o godzinie 15:00 odbędzie się sesja rady gminy Osielsko. Radni zajmą się sprawami budżetowymi i ustaleniem nazw ulic w Osielsku.

Na jutrzejszej sesji poruszane zostaną tematy finansowe. Podjęte zostaną uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy na ten rok oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej. Określone zostaną też wysokości stawek podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych. Podatek od budynków mieszkalnych ma wynosić 65 groszy od 1 mkw. powierzchni użytkowej (o trzy grosze więcej niż w tym roku), a od związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 21,5 złotego (o 50 groszy więcej niż teraz) od 1 mkw. powierzchni użytkowej. Radni uzgodnią również zakresu prac wykonywanych na potrzeby ochrony przyrody dotyczących pomników przyrody na terenie gminy Osielsko.

Ciekawym punktem sesji będzie ustalenie wynagrodzenia wójtowi gminy. Według projektu uchwały, Wojciech Sypniewski ma miesięcznie otrzymywać 4700 złotych wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek funkcyjny ma wynosić 1900, a dodatek specjalny – 2640 złotych (40 % łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego). Ponadto wójtowi – jak czytamy w uchwale – przysługuje dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne i inne świadczenia wynikające z właściwych przepisów.

Podczas posiedzenia radni wypowiedzą się też w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2019  rok oraz kwestią ulicy Ziołowej w Osielsku. Zgodnie z projektem uchwały, nieruchomości położone w miejscowości Myślęcinek, wzdłuż ulicy Ziołowej w obrębie geodezyjnym Osielsko przyporządkowane zostaną do tej samej ulicy i nadane im zostaną numery parzyste. Ulicy otrzyma nazwę Ziołowa w Myślęcinku.


Powiązane treści