Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKacper Schubert po mistrzostwach Europy i Polski. „Nie spocznę na laurach”
29.07.2017 | 07:52

Kacper Schubert po mistrzostwach Europy i Polski. „Nie spocznę na laurach”

Kacper Schubert był blisko medalu mistrzostw kraju.

Na zdjęciu: Kacper Schubert w ostatnich tygodniach startował w Bydgoszczy i Białymstoku.

Fot. archiwum prywatne

Kacper Schubert ma za sobą start w mistrzostwach Europy do lat 23 w Bydgoszczy, a także występ w krajowym czempionacie w Białymstoku. Teraz przed nim odpoczynek, a następnie – przygotowania do sezonu halowego.

Zawody w biegu na 110 m przez płotki w Bydgoszczy rozpoczęły się dla miejscowego sportowca bardzo udanie. – W biegu eliminacyjnym pobiegłem na sto procent i gdy dowiedziałem się, że awansowałem do finału, to nie mogłem uwierzyć i na nowo się skoncentrować – mówił Schubert podczas konferencji prasowej podsumowującej mistrzostwa. 22-latek awansował do finału z szóstym czasem eliminacji – 14.07. W decydującym biegu był ósmy, osiągając wynik 14.21.

Zawodnik Zawiszy był jednym z reprezentantów bydgoskiego klubu na mistrzostwach. Z trybun dopingowali go członkowie rodziny i przyjaciele. – Na pewno było to dla mnie duże przeżycie, tym bardziej, że dostałem się do finału. Widziałem, jak to cieszy moich rodziców – tłumaczył.

Tydzień po zawodach w Bydgoszcz odbywały się mistrzostwa Polski w Białymstoku. Schubertowi niewiele – bo tylko 0,05 s zabrakło do medalu. Ze srebra mógł cieszyć się inny zawodnik Zawiszy, Dominik Bochenek.

Teraz 22-latka czekają wakacje. – Wyjadę do pracy zarobić trochę pieniędzy, aby później móc w spokoju przygotowywać się do sezonu halowego. Na pewno nie spocznę na laurach – mówił na spotkaniu z mediami zawodnik. Jego celem będzie osiągnięcie minimum uprawniającego do startu w przyszłorocznych halowych mistrzostwach świata.


Powiązane treści