Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozpoczęto prace nad kolejnym budynkiem. Niedługo zostanie on zrewitalizowany

Dodano: 04.03.2023 | 10:00

Na zdjęciu: Kamienica przy ul. Gimnazjalnej zostanie zrewitalizowana.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Rozpoczęły się prace remontowe nad kolejnym bydgoskim budynkiem. W rewitalizacji pomagają unijne fundusze.

Rozpoczął się remont kamienicy przy ul. Gimnazjalnej 2 w Bydgoszczy. Budynek powstał w latach 70. XIX wieku i był wielokrotnie przebudowywany. W latach 1916-1945 pełnił funkcję kliniki medycznej. Charakterystycznym elementem tej kamienicy jest wykusz w ściętym narożniku zwrócony ku placu Wolności. Elewację frontową zdobią m.in. gzymsy, naczółki i boniowanie na wysokości parteru.

Prace zostały zlecone przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, który w 2015 roku udostępnił połowę swoich budynków przedsiębiorcom. Odnowiona została wtedy przyległa kamienica pod numerem 2a. Teraz rozpoczął się remont drugiej części. W pierwszej kolejności realizowane są prace przy izolacjach oraz rozbiórce części ścian działowych i dachu. Natomiast w trakcie przygotowań do remontu budynek zabezpieczały plandeki z wizualizacjami.

Dzięki tej inwestycji powstanie około tysiąc metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Pojawi się tam również sala konferencyjna z zapleczem oraz pomieszczenia przeznaczone na warsztaty produkcyjne i rzemieślnicze. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku, a koszt inwestycji wynosi ok. 11 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie unijne w wysokości ponad 8 mln zł. Natomiast wykonawcą prac jest bydgoska firma Kontbud.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments